Pieszy i taksówkarz pobili się na skrzyżowaniu [WIDEO]

Polska
Pieszy i taksówkarz pobili się na skrzyżowaniu [WIDEO]
Google Street View
Opisywane zajście miało miejsce na wrocławskim osiedlu Jagodno

Do osobliwej sytuacji doszło na wrocławskim osiedlu Jagodno. Po tym, jak kierowca taksówki zamiast zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, ominął inny pojazd i przejechał tuż przed przechodniem, między mężczyznami wywiązała się bójka.

Na nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube widać, jak dojeżdżające do skrzyżowania z ul. Strawińskiego samochody zatrzymują się przed przejściem dla pieszych. Kierowca taksówki nie zastosował się jednak do zasad drogowych i omijając stojący przed nim samochód, przejechał przez pasy.

 

Interweniowali świadkowie

 

W tym czasie przez jezdnię przechodził pieszy. Mężczyzna uniknął potrącenia, jednak najwyraźniej wzburzony uderzył czymś w karoserię taksówki, a następnie podszedł do kierowcy, który zdążył już opuścić pojazd. Między mężczyznami doszło do szamotaniny. Przerwali ją dopiero kierowcy innych samochodów.

 

W tym czasie bezpośrednio obok bójki przejechał policyjny radiowóz. Na nagraniu widać, jak biegnie za nim jeden ze świadków, najwyraźniej próbując go zatrzymać. Bezskutecznie.

 

Po tym, jak świadkom udało się rozdzielić mężczyzn, agresywny taksówkarz pojechał przed siebie... w jednokierunkową ulicę, prosto pod prąd.

 

 

Sprawą zajmuje się wrocławska policja.

 

ZOBACZ: Zadłużeni taksówkarze. Pandemia tylko pogorszyła sytuację

 

- Policjanci po otrzymaniu nagrania prowadzą czynności wyjaśniające, aby ustalić kwalifikację czynu - powiedział polsatnews.pl oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

 

Opierając się m.in. na zabezpieczonych materiałach z miejskiego monitoringu, w pierwszej kolejności śledczy będą chcieli ustalić personalia kierowcy taksówki.

emi/bia/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie