II stopień alarmowy w całym kraju. Zarządzenie premiera

Polska
II stopień alarmowy w całym kraju. Zarządzenie premiera
Polsat News
28 czerwca odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich

Premier na terenie całego kraju wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP - poinformował na Twitterze Grzegorz Świszcz, z-ca dyr. Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wprowadzenie stopnia alermowego ma związek z wyborami prezydenckimi.

28 czerwca odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. W związku z nią na terenie całego kraju premier wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP.

 

Od 26 do 29 czerwca

 

"Obowiązuje od 26 czerwca, od godz. 00:01, do 29 czerwca do godz. 23:59" - poinformował na Twitterze Świszcz. 

 

Zagrożenie w cyberprzestrzeni

 

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. 

 

ZOBACZ: Na kogo postawią Polacy? W niedzielę wieczór wyborczy w Polsat News

 

Zgodnie z ustawą o działaniach antyterrorystycznych w razie wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub zagrożenia takim zdarzeniem można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA, a w razie zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, dotyczącego systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia - można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych CRP.

pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie