Polski maratończyk wracał ze zgrupowania. Pokazał, jak się podróżuje w czasach koronawirusa

Świat
Polski maratończyk wracał ze zgrupowania. Pokazał, jak się podróżuje w czasach koronawirusa
Facebook.com/Yared Shegumo
Yared Shegumo wracał do Europy ze zgrupowania w Etiopii niemal pustym samolotem

Polski maratończyk Yared Shegumo zamieścił w sieci zdjęcia z pokładu niemal pustego samolotu linii Ethiopian Airlines, którym przyleciał ze stolicy Etiopii Addis Abeby do Frankfurtu nad Menem. Na zdjęciach widać, że miejsca w samolocie były wolne, a sportowiec podróżował sam.

Yared Shegumo, polski maratończyk, który trenuje w klubie AZS-AWF Warszawa, w Etiopii przebywał na zgrupowaniu od 3 lutego. Z powodu pandemii koronawirusa i odwołania lotów międzynarodowych sportowiec nie mógł od razu wrócić do Polski. Nie mógł także wziąć udziału w maratonie w Hanowerze 26 kwietnia, bo impreza została odwołana.

 

Kiedy już zniesiono obostrzenia Shegumo wyruszył samolotem do Europy. Na zdjęciach, które zamieścił w sieci widać, że nikt prócz niego nie zajmuje miejsc w maszynie. Samolot linii Ethiopian Airlines z Addis Abeby do Frankfurtu był niemal pusty. 

 

Treningi tylko indywidualne

 

Yared Shegumo w rozmowie z polsatnews.pl przyznał, że na pokładzie samolotu tak naprawdę było trochę osób. - Może ok. 40, ale samolot był bardzo duży i pasażerów nie było widać - wyjaśniał. 

 

ZOBACZ: Były maratończyk sprzedał swoje stare buty za 50 tysięcy dolarów

 

Teraz polski maratończyk czeka we Frankfurcie na lot do Warszawy. Na szczęście nie musi przechodzić kwarantanny. 

 

W rozmowie z portalem przyznał, że podczas zgrupowania ograniczeń było dużo. - Na przykład treningów nie można było przeprowadzać w grupach - wyjaśniał.  

 

Fotografie wzbudziły zachwyt internatów

 

"Możesz biegać, mnóstwo miejsca nasz na trening w trakcie lotu" - napisał jeden z użytkowników.

 

"Udało się siedzenie położyć nawet. I nikt z tylu nie marudził" - skomentowała internautka.

 

"Na bogato, własny samolot!" - stwierdził kolejny komentujący.

 

 

"Nie spotka się z rodziną. Będzie mieszkał u kolegi"

 

- O naszych planach sportowych porozmawiamy, kiedy się spotkamy. Najwcześniej nastąpi to za dziesięć dni. Yared chce być pewien, że nie zaraził się koronawirusem w podróży. Jest bardzo odpowiedzialny. Dlatego nie spotka się nawet ze swoją rodziną. Będzie mieszkał najpierw u kolegi - powiedział polsatnews.pl Janusz Wąsowski, trener sportowca.

 

ZOBACZ: Litrami pije piwo, bo chce zostać mistrzem olimpijskim. Dostaje je za darmo


Trener ujawnił, że wśród sportowych planów Yareda Shegumo jest m.in. minimum do normy olimpijskiej i starty w kilku imprezach sportowych.

 

Wicemistrz Europy

 

Yared Shegumo jest wicemistrzem Europy w maratonie, wygrał 35. PZU Maraton Warszawski w 2013 roku i tryumfował w Maratonie Łódzkim w 2014 roku. W 2014 roku zajął drugie miejsce w maratonie na 22. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu.

 

Yared Shegumo urodził się w 1983 roku w stolicy Etiopii Addis Abebie. W 1999 roku po przyleciał do Polski na mistrzostwa świata kadetów w lekkoatletyce. By uniknąć poboru do armii zdecydował się zostać w Polsce i tutaj trenować. We wrześniu 2003 roku przyjął polskie obywatelstwo. Można spotkać go podczas treningów m.in. w Lesie Kabackim w Warszawie.

hlk/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie