Pijany dziadek jechał traktorem, za nim 13-letni wnuk skodą

Polska
Pijany dziadek jechał traktorem, za nim 13-letni wnuk skodą
Pixabay.com/BadziolTV/Zdj. ilustracyjne
Pijany dziadek wsiadł za kierownicę ciągnika

W miejscowości Kobiele Wielkie (woj. łódzkie) zatrzymano pijanego kierowcę ciągnika rolniczego. Za nim, osobową skodą, jechał 13-letni wnuczek - poinformował w środę podinsp. Wojciech Auguścik z radomszczańskiej policji.

We wsi Kobiele Wielkie policjanci zatrzymali dwóch kierowców. Jednego nieletniego bez prawa jazdy i drugiego nietrzeźwego. 13-latek kierował skodą, a przed nim ciągnikiem rolniczym podążał jego dziadek.

 

ZOBACZ: Zmarł dwulatek, który wpadł pod traktor. Jego ojcu grozi więzienie

 

- 61-latek wraz ze swoim wnukiem pojechali do sąsiedniej miejscowości po odbiór pojazdu rolniczego po naprawie. Tam dorośli spożywali alkohol. Następnie dziadek wsiadł za kierownicę ciągnika, a wnuka poprosił, aby pojechał za nim samochodem. Po interwencji policji opiekę nad 13-latkiem przejęła babcia - podał w środę podinspektor Wojciech Auguścik z radomszczańskiej policji.

 

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę bez uprawnień. Grozi mu do lat 2 więzienia, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami - poinformował podinsp. Auguścik.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie