Palili w kaplicy i wlali alkohol do kropielnicy. Mężczyźni trafili w ręce policji

Polska
Palili w kaplicy i wlali alkohol do kropielnicy. Mężczyźni trafili w ręce policji
Pixabay/arembowski/zdj.ilustracyjne
Mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dwaj mieszkańcy Wielenia (woj. wielkopolskie) w kaplicy jednego z tamtejszych kościołów palili papierosy, a do kropielnicy wlali alkohol. Mężczyźni usłyszeli zarzut znieważenia przedmiotu czci religijnej oraz miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych.

W miniony czwartek ok. godziny 19:30 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obrazie uczuć religijnych, do którego doszło w jednym z wieleńskich kościołów.

 

ZOBACZ: Sąd uchylił karę 120 tys. zł grzywny wobec J. Urbana za obrazę uczuć religijnych

 

- Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie z księdzem ustalili, że nieznani sprawcy w kaplicy kościoła palili papierosy, pozostawiając popiół na klęcznikach oraz niedopałki. Do kropielnicy wlali alkohol, a na podłogę przed wejściem na chór oraz przed wejściem do kaplicy oddali mocz. Mężczyźni znieważyli również krzyż misyjny, znajdujący się przed kościołem, przy którym załatwili swoją potrzebę fizjologiczną – tłumaczyła asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowa policji w Czarnkowie.

 

Jaki był powód ich zachowania?

 

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i mając informacje na temat rysopisów sprawców, w ciągu kilku godzin ustalili ich tożsamość. Jak się okazało, byli to dwaj 20-latkowie z Wielenia.

 

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa. Swoje zachowanie tłumaczyli zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

 

Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

ms/msl/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie