Nowy spot Andrzeja Dudy. "Odpowiedzialność, solidarność i sprawiedliwość"

Polska
Nowy spot Andrzeja Dudy. "Odpowiedzialność, solidarność i sprawiedliwość"
YouTube/Andrzej Duda
Nowy spot informuje o spotkaniach międzynarodowych prezydenta

Sztab Andrzeja Dudy zaprezentował w środę nowy spot wyborczy urzędującego prezydenta, w którym informuje o jego sukcesach w polityce międzynarodowej w ciągu ostatnich 5 lat. Dzięki staraniom prezydenta "dziś Polska jest bezpieczna jak nigdy dotąd" - mówił rzecznik sztabu Adam Bielan.

- Dzięki jego (prezydenta) relacjom na naszym terytorium stacjonują dzisiaj wojska amerykańskie i każdy potencjalny agresor musi brać pod uwagę fakt, że naruszając nasze granice, atakuje również najpotężniejsze mocarstwo militarne na świecie - mówił w środę przed prezentacją spotu Adam Bielan.

 

- Dzięki świetnym relacjom pana prezydenta Andrzeja Dudy i pana prezydenta (USA) Donalda Trumpa dzisiaj mamy w Polsce pierwsze dostawy gazu skroplonego z USA, co uniezależnia nas od dostaw gazu z Rosji - podkreślał.

 

ZOBACZ: Spotkanie Trump-Duda: testy na koronawirusa delegacji i dziennikarzy

 

Także dzięki tym relacjom "Stany Zjednoczone, w przeciwieństwie do Unii Europejskiej, skutecznie blokują budowę gazociągu północnego Nord Stream 2".

 

 

Rzecznik sztabu wspomniał o inwestycji firmy Microsoft i firmy Google, która ma zainwestować - jak mówił - "blisko 2 mld zł, tworząc w Polsce 3 tysiące świetnie płatnych miejsc pracy w bardzo nowoczesnym sektorze IT".

 

W zaprezentowanym spocie pokazany jest prezydent Andrzej Duda, spotykający się z przywódcami światowymi. - Odpowiedzialność, solidarność i sprawiedliwość - oto filary, na których Polska chce budować międzynarodową wspólnotę na rzecz zrównoważonego rozwoju wolnych narodów i równych państw - ten fragment wystąpienia prezydenta Dudy w ONZ wykorzystany jest w spocie.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie