Premier: nieudolność, kłamstwo, lenistwo to drugie imiona PO i Rafała Trzaskowskiego

Polska
Premier: nieudolność, kłamstwo, lenistwo to drugie imiona PO i Rafała Trzaskowskiego
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Premier wypowiadał się m.in. na temat Rafała Trzaskowskiego

- Nieudolność, kłamstwo, lenistwo to drugie imiona Platformy Obywatelskiej, to drugie imię Rafała Trzaskowskiego - powiedział we wtorek w Koninie (Wielkopolska) premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z działaczami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości.

Mateusz Morawiecki na spotkaniu z działaczami i sympatykami PiS zaapelował, aby opowiadali znajomym o kłamstwach Platformy Obywatelskiej i wiceprzewodniczącego partii Rafała Trzaskowskiego.

 

ZOBACZ: Sztab prezydenta odwołał się od decyzji sądu ws. słów Trzaskowskiego o milionie bezrobotnych

 

- Pokazujcie, jak diabeł potrafi ubrać się w ornat i w niedzielę na mszę dzwonić. Kłamać rano, a wieczorem zaprzeczać samemu sobie. To jest polityka Platformy Obywatelskiej i wiceprzewodniczącego Rafała Trzaskowskiego - powiedział premier. Jak podkreślił, "nieudolność, kłamstwo, lenistwo to drugie imiona Platformy Obywatelskiej, to drugie imię Rafała Trzaskowskiego".

 

"Jak można zapomnieć, że ktoś był posłem"

 

Jako przykład wskazał na deklarację Rafała Trzaskowskiego, który "jeszcze parę dni temu mówił, że on 4 lata temu, 3,5 roku temu nie był posłem". - Kłamca. Zresztą jak można zapomnieć, że ktoś był posłem. Później mówił, że nie głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, czyli głosował za utrzymaniem podwyższonego wieku emerytalnego. Drodzy emeryci, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej głosował de facto za utrzymaniem podwyższonego wieku emerytalnego, a więc przeciwko 80 procentom Polaków, którzy chcą żyć godnie - zauważył szef rządu.

 

ZOBACZ: "Wyciągamy rękę do Trzaskowskiego". Premier o zaniedbanym stadionie Skry - jest odpowiedź

 

Mateusz Morawiecki przypomniał, że Rafał Trzaskowski nazwał program 500 plus katastrofą budżetową. - Dlatego musimy dzisiaj ponad mediami, które służą głównie naszym przeciwnikom politycznym, bo są zakorzenione w III Rzeczpospolitej, docierać do ludzi. Nam nie sprzyja ani zagranica, ani media, ani wielcy tego świata, ale wierzymy, że działamy dla dobra całego polskiego społeczeństwa. I tak wiara doprowadzi na do zwycięstwa - oświadczył premier w Koninie.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie