Dzień Ojca. Życzenia od pary prezydenckiej

Polska
Dzień Ojca. Życzenia od pary prezydenckiej
Grzegorz Jakubowski/KPRP
Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Ojca

"W Dniu Ojca składamy Panom serdeczne życzenia zdrowia i siły, radości i satysfakcji z życia domowego oraz wielu sukcesów zawodowych. Chcemy podziękować za to, że są Panowie wspaniałymi opiekunami swoich rodzin, zapewniając bliskim poczucie bezpieczeństwa i pomyślność" - napisała para prezydencka.

"Jeśli pierwszym słowem dziecka jest często mama, to drugim tata. Niezależnie od zmian zachodzących wokół nas, ojcowie są i pozostaną niezastąpieni w roli przewodników, wzorców i mistrzów dla swoich dzieci" - napisali Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda w liście, opublikowanym na oficjalnej stronie prezydenta.

 

Jak dodali, "wprowadzają je w świat, przekazują swoją wiedzę i umiejętności". "Dają przykład odwagi i konsekwencji w dążeniu do celów. We własny męski sposób kochając dzieci i wyrażając troskę o nie, zapewniają im spokój oraz pewność, że zawsze można wesprzeć się na silnym ojcowskim ramieniu. Pamięć o tym pięknym doświadczeniu towarzyszy potem dzieciom przez całe życie" - podkreślili.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda odwiedził zalane tereny

 

"Ojcostwo ma ogromne znaczenie dla kondycji polskich rodzin, łączących je więzi oraz dla rozwoju całego naszego społeczeństwa. Ojcowie razem z Matkami tworzą swoim pociechom warunki do prawidłowego rozwoju, odkrywania własnych talentów, nauki i dorastania. Dzięki wysiłkom swoich ojców młodzi Polacy wchodzą w dorosłość dobrze przygotowani do podejmowania odpowiedzialności za siebie i innych, do pracy zawodowej i do budowania własnych rodzin, stając się powodem ojcowskiej dumy. Za to wszystko z całego serca Panom dziękujemy" - napisała para prezydencka.

 

"Szczególny czas dla polskich rodzin"

 

Jak dodała, "niech dzisiejsze święto, przypadające u progu lata, będzie pełne słońca i nadziei na dobrą przyszłość". "Mamy za sobą trudne miesiące zmagań z epidemią, które były też szczególnym czasem dla polskich rodzin. Dzięki rodzicielskiej mądrości Ojców i Matek dzieci uniknęły narażenia na groźną chorobę. I za ten przykład, jak zmagać się z przeciwnościami, także gorąco dziękujemy" - podkreśliła.

 

ZOBACZ: Bosak: Polacy zasługują na kogoś lepszego niż Duda czy Trzaskowski

 

Prezydent z małżonką zwrócili uwagę, że zbliżają się wakacje i "nowe wyzwania". "Wielu Ojców spędzi ten czas na wyjazdach rodzinnych, inni jednak wznawiają teraz intensywną działalność. Życzymy, by zarówno wspólny wypoczynek, jak i wytężona praca po okresie epidemii dobrze przysłużyły się Panom i Panów bliskim" - napisali.

 

Wąsy z czekolady

 

Dzień Ojca świętuje m.in. przewodniczący PO Borys Budka. W "Graffiti" zdradził, że od swojej córki dostał w prezencie własnoręcznie zrobione czekoladowe wąsy.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z Budką w "Graffiti"

  

 

"Drodzy Ojcowie, wszyscy pamiętamy ten szczególny moment, kiedy nasze córki i synowie pierwszy raz powiedzieli słowo tata. Od tego czasu świat nabrał niesamowitych barw. Dziś, w dniu naszego święta, życzę Wam, aby ten kolor i radość były z Wami i Waszymi dziećmi każdego dnia" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Międzynarodowy Dzień Ojca ma już ponad sto lat. Święto zainicjowała Sonora Dodd z Waszyngtonu, która w ten sposób chciała uhonorować swojego ojca Williama Smarta, weterana wojny secesyjnej. Pierwszy raz obchodzono je w USA 19 czerwca 1910 roku. Ale pomysł obiegł cały świat.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie