Aresztowania we włocławskiej komendzie. Sprawa ma związek ze śmiercią policjanta?

Polska
Aresztowania we włocławskiej komendzie. Sprawa ma związek ze śmiercią policjanta?
Zdjęcie ilustracyjne/Policja
Do zatrzymania policjantów z włocławskiej komendy doszło 10 czerwca

W ostatnich dniach doszło do zatrzymania dwóch policjantów z włocławskiej komendy i funkcjonariusza Służby Więziennej. Mundurowi usłyszeli kolejne zarzuty, a świadek twierdzi, że sprawa może mieć też związek z postrzeleniem się policjanta na komendzie w Kole.

Do zatrzymania policjantów z włocławskiej komendy doszło 10 czerwca. Uczestniczyło w nim Biuro Spraw Wewnętrznych. Mundurowi usłyszeli po dwa zarzuty - przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. 

 

Zatrzymano pięć osób

 

Jak podaje portal wloclawek.naszemiasto.pl, "z pierwszych doniesień w sprawie wynikało, że może chodzić o obrót tytoniem bez znaków akcyzy oraz zachodziło również podejrzenie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej". 

 

ZOBACZ: Pijany policjant za kierownicą. Miał trzy promile

 

Łącznie zatrzymano pięć osób, w tym funkcjonariusza Służby Więziennej. - Został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych, a w stosunku do niego toczą się niezależne czynności wyjaśniające - informuje w rozmowie wloclawek.naszemiasto.pl, ppor. Konrad Górski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego we Włocławku. Funkcjonariusz SW miał podawać się za policjanta.

 

Strzelił sobie w głowę na komendzie

 

W sprawie pojawił się jednak nowy wątek. Informator portalu wloclawek.naszemiasto.pl twierdzi, że aresztowania funkcjonariuszy to "część większej sprawy". 

 

"Historia może mieć związek z wcześniejszym postrzeleniem się policjanta na komendzie w wielkopolskim Kole". Pod koniec maja 32-letni policjant postrzelił się tam w głowę z broni służbowej. Policjant w ciężkim stanie trafił do szpitala, kilka dni później zmarł. 

 

Włocławscy mundurowi usłyszeli też kolejne zarzuty. - Chodzi o działanie, które w opinii prokuratury wyczerpuje znamiona czynu z artykułu 286 kodeksu karnego - mówi prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

 

Policjanci mieli podawać się poszkodowanemu przedsiębiorcy za urzędników. Prokuratura nie ujawnia jednak jakiej instytucji. 

 

Jak portalwloclawek.pl poszkodowany miał zostać oszukany na kilkadziesiąt tys. zł. "Każdy z nich, policjantów uzyskał 10 tys. zł, to mamy ustalone, natomiast strażnik więzienny nie otrzymał pieniędzy." - informował prok. Wawrzyniak portalwloclawek.pl.

 

pgo/ wloclawek.naszemiasto.pl, portalwloclawek.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie