TOGETAIR 2020. Szczyt Klimatyczny z Warszawie

Technologie
TOGETAIR 2020. Szczyt Klimatyczny z Warszawie
TOGETAIR 2020 /mat. prasowe
TOGETAIR 2020. Transmisja Szczytu Klimatycznego z Warszawie na polsatnews.pl

Ruszył pierwszy dzień Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w Warszawie. Organizatorzy zaplanowali 11 debat tematycznych poświęconych żywiołom: ziemi, ogniowi, powietrzu i wodzie. Zaproszeni goście będą zastanawiać się jak połączyć interesy przedsiębiorców i ochronę środowiska? Czy ekonomia i ekologia idą w parze? Transmisja ze szczytu na polsatnews.pl.

Szczyt ma być neutralną przestrzenią do dyskusji ponad podziałami dla wielu środowisk, aby mogły wspólnie wypracować stanowiska oraz rekomendacje do raportu końcowego, które pozwolą razem zadbać o środowisko naturalne - zapewniają organizatorzy. 

 

Odbywa się pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.

 

W poniedziałek przemówienie podczas szczytu wygłosi premier Mateusz Morawiecki, a także minister klimatu Michał Kurtyka.

 

Transmisja z I dnia szczytu.

 

 

W trakcie trzech dni Szczytu Klimatycznego TOGETAIR w warszawskim Centrum Praskim Koneser odbędzie się 11 debat tematycznych, szereg wystąpień i prelekcji branżowych oraz trzy loże prasowe, podczas których dziennikarze będą komentować i podsumowywać wnioski, które paneliści wypracowali w trakcie dyskusji.

 

Ziemia, ogień, powietrze, woda

 

Podczas szczytu poruszane będą zagadnienia związane z czterema żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą. Wśród prelegentów pojawią się premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, minister klimatu Michał Kurtyka,  i Kamil Wyszkowski z UN Global Compact.

 

Wśród poruszanych zagadnień będą m.in. "Miks energetyczny Polski: między węglem, gazem, OZE", "Trudne porządki na śmieciowym rynku", Spaliny, komunikacja miejska, transport i paliwa przyszłości", "Walka ze smogiem - jak zmodernizować polskie budownictwo i zawalczyć ubóstwo energetyczne" i inne.

 

Odbędzie się także dyskusja "Człowiek i świat po kryzysie".

 

Oglądaj szczyt klimatyczny online

 

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR oglądać będzie można online w dniach 22-24 czerwca w formie otwartej i bezpłatnej transmisji video.

 

Sygnał będzie nadawany ze studia zbudowanego w centrum biznesowym, gdzie spotkają się paneliści, prelegenci i media.

 

Internauci będą mogli oglądać relacje z debat i wywiadów m.in. w polsatnews.pl i Polsat News. Transmisje dostępne będą także na stronie www.togetair.eu.

 

Tam także można zapoznać się ze szczegółowym programem wydarzenia.

 

Rozmowy pod patronatem premiera

 

Organizatorami Szczytu Klimatycznego TOGETAIR są Fundacja Czyste Powietrze, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski i Fundacja Pozytywnych Idei. Patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

 

Pełna lista partnerów szczytu dostępna jest na stronie www.togetair.eu.

 

WIDEO - zobacz zwiastun: Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 22-24 czerwca 2020

  

ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie