O ziemi, ogniu, powietrzu i wodzie - Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 22-24 czerwca

Technologie
O ziemi, ogniu, powietrzu i wodzie - Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 22-24 czerwca
pixabay.com
Szczyt klimatyczny będzie dostępny w sieci w postaci otwartych transmisji internetowych.

Jak połączyć interesy przedsiębiorców i ochronę środowiska? Czy ekonomia i ekologia idą w parze? Cele cywilizacyjne i energetyczne kraju oraz rekomendacje dalszych działań zostaną omówione w trakcie Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w dniach 22-24 czerwca pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.

Trzy dni, cztery żywioły i 11 debat tematycznych. Walka o zieloną przyszłość toczy się w wielu obszarach, m.in. energetyki, gospodarki odpadowej, suszy i odbudowy po pandemii. Szczyt jest neutralną przestrzenią do dyskusji ponad podziałami dla wielu środowisk, aby mogły wspólnie wypracować stanowiska oraz rekomendacje do raportu końcowego, które pozwolą razem zadbać o środowisko naturalne.

 

W trakcie trzech dni Szczytu Klimatycznego TOGETAIR w warszawskim Centrum Praskim Koneser odbędzie się 11 debat tematycznych, szereg wystąpień i prelekcji branżowych oraz trzy loże prasowe, podczas których dziennikarze będą komentować i podsumowywać wnioski, które paneliści wypracowali w trakcie dyskusji.

 

Ziemia, ogień, powietrze, woda

 

W ciągu kolejnych dni szczytu poruszane będą zagadnienia związane z czterema żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą. Wśród prelegentów pojawią się premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, minister klimatu Michał Kurtyka,  i Kamil Wyszkowski z UN Global Compact.

 

Wśród poruszanych zagadnień będą m.in. "Miks energetyczny Polski: między węglem, gazem, OZE", "Trudne porządki na śmieciowym rynku", Spaliny, komunikacja miejska, transport i paliwa przyszłości", "Walka ze smogiem - jak zmodernizować polskie budownictwo i zawalczyć ubóstwo energetyczne" i inne.

 

Odbędzie się także dyskusja "Człowiek i świat po kryzysie".

 

Oglądaj szczyt klimatyczny online

 

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR oglądać będzie można online w dniach 22-24 czerwca w formie otwartej i bezpłatnej transmisji video.

 

Sygnał będzie nadawany ze studia zbudowanego w centrum biznesowym, gdzie spotkają się paneliści, prelegenci i media.

 

Internauci będą mogli oglądać relacje z debat i wywiadów m.in. w polsatnews.pl i Polsat News. Transmisje dostępne będą także na stronie www.togetair.eu.

 

Tam także można zapoznać się ze szczegółowym programem wydarzenia.

 

Rozmowy pod patronatem premiera

 

Organizatorami Szczytu Klimatycznego TOGETAIR są Fundacja Czyste Powietrze, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski i Fundacja Pozytywnych Idei. Patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

 

Pełna lista partnerów szczytu dostępna jest na stronie www.togetair.eu.

 

WIDEO - zobacz zwiastun: Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 22-24 czerwca 2020

  

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie