Sondaż. Trzaskowski wygrywa w II turze wyborów prezydenckich

Polska
Sondaż. Trzaskowski wygrywa w II turze wyborów prezydenckich
PAP/Tomasz Waszczuk
Prezydent Warszawy, kandydat KO w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski podczas spotkania z mieszkańcami Olsztyna.

Rafał Trzaskowski wygrywa w drugiej turze wyborów prezydenckich, ale jego przewaga nad Andrzejem Dudą jest niewielka - wynika z sondażu United Survey, czyli Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Badanie zostało przeprowadzone w ostatni piątek, a więc przed weekendową aktywnością kandydatów, wytykających sobie m.in niezrealizowane obietnice wyborcze. Głośno było też o słowach Rafała Trzaskowskiego, który twierdził, że nie głosował przeciw obniżeniu wieku emerytalnego - co okazało się nieprawdą. 

 

ZOBACZ: Trzaskowski przyznaje: głosowałem przeciw obniżeniu wieku emerytalnego

 

Według badania IBRiS w pierwszej turze wygrywa Andrzej Dudya - 41,5 procent wobec 28,3 proc dla Rafała Trzaskowskiego. W porównaniu z badaniem z końca maja, Trzaskowski nieznacznie poprawił swoje notowania (27 proc. poparcia w ostatnim badaniu).

 

Kolejne miejsca zajmują: Szymon Hołownia (8,6 procent), Władysław Kosiniak Kamysz (8 procent), Krzysztof Bosak (5,4 proc.), Robert Biedroń (2,2 proc.).

 

W drugiej turze wygrywa za to Trzaskowski z 46,9 proc. poparcia i  wyprzedzając Andrzeja Dudę o 1,1 punktu procentowego.

 

4,4 procent badanych twierdzi, że jeszcze nie wie, jak zagłosuje. 

ml/hlk/ RMF FM, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie