Krosno: zatrzymano podejrzanego o atak nożem na kierowcę autobusu

Polska
Krosno: zatrzymano podejrzanego o atak nożem na kierowcę autobusu
Polsat News
Nożownik zaatakował kierowcę w środku autobusu, gdy został obudzony na końcowym przystanku

Kilkukrotnie ugodził nożem kierowcę autobusu, ponieważ obudził go na końcowym przystanku w Krośnie (woj. podkarpackie). Po niemal tygodniu obławy na napastnika, policjanci zatrzymali podejrzanego o atak 34-latka. Mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa, nie przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Do ataku nożownika doszło w ubiegłą środę na dworcu autobusowym w Krośnie. Około godz. 19:40 przyjechał tam rejsowy autobus z Krakowa; był to jego końcowy przystanek.

 

Gdy niemal wszyscy pasażerowie wysiedli, kierowca zauważył, że jeden z nich spał w fotelu. Podszedł go obudzić, a wtedy mężczyzna kilkukrotnie ugodził go ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Następnie uciekł z pojazdu w stronę pobliskiego przejazdu kolejowego - informował portal krosno24.pl

 

WIDEO: Akcja służb zaraz po ataku nożownika w Krośnie 

 

 

Przeczesywali Krosno, aby odnaleźć nożownika

 

Kierowca, który mocno krwawił, zdołał zawiadomić swojego szefa i wyjść z autobusu. Pierwszej pomocy udzieliły mu dwie uczennice krośnieńskiej szkoły średniej, które widziały całe zdarzenie. Szofer trafił do szpitala w ciężkim stanie. Stracił dużo krwi, ale po przeprowadzonej operacji jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Autobus, w którym doszło do atakuAdrian Krzanowski/Krosno24.pl
Autobus, w którym doszło do ataku

 

Przez kilka dni w mieście trwała obława na nożownika. Podejrzanego o atak policjanci schwytali w sobotę późnym wieczorem. Informację o tym przekazali w poniedziałek.

 

"Policjanci określili kierunek, w którym sprawca się oddalił i szczegółowo przeczesywali okolicę w jego poszukiwaniu. W tym czasie funkcjonariusze operacyjni rozpoczęli przeglądanie zapisu monitoringu miejskiego i typowanie sprawcy" - przekazała krośnieńska policja.


WIDEO: Materiał "Wydarzeń" o poszukiwaniach nożownika

 

  

 

"Nie spodziewał się, że tak szybko wpadną na jego trop"

 

Ostatecznie ustalono, że sprawcą może być 34-letni krośnianin. "Mężczyzna został zatrzymany w sobotę około godz. 22, na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie. Był kompletnie zaskoczony, nie spodziewał się, że funkcjonariusze tak szybko wpadną na jego trop" - dodali policjanci. 

 

ZOBACZ: Pijany kierowca miejskiego autobusu w Krośnie. Wiózł pasażerów, uderzył w inne auto

 

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który grozi mu nawet dożywocie.

 

- Został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia. Z uwagi na dobro śledztwa i trwające czynności dowodowe, w tym momencie nie ujawniamy szczegółów - mówiła portalowi krosno24.pl Beata Piotrowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

wka/ml/ polsatnews.pl, krosno24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie