Prezydent podpisał umowę programową z Solidarnością Rolników Indywidualnych

Polska
Prezydent podpisał umowę programową z Solidarnością Rolników Indywidualnych
PAP/Łukasz Gągulski
Solidarność Rolników Indywidualnych w zawartej umowie udzieliła urzędującemu prezydentowi poparcia w wyborach

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek umowę programową z NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", w której zadeklarował dalsze działania na rzecz zwiększenia ochrony producentów żywności. Zapowiedział także złożenie w parlamencie nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników.

Solidarność Rolników Indywidualnych w zawartej umowie udzieliła urzędującemu prezydentowi poparcia w wyborach i zadeklarowała, że zwróci się o takie poparcie do wszystkich swoich członków i sympatyków, a także wszystkich obywateli "podzielających wspólne dla nas wartości".

 

Prezydent dziękując za udzielone poparcie podkreślił, że umowa programowa została podpisana w Wierzchosławicach, rodzinnej wsi przywódcy ruchu ludowego Wincentego Witosa. - To miejsce jest bardzo ważne dla wszystkich ludzi polskiej wsi, i dla wszystkich tych w naszym kraju, dla których sprawy polskiej wsi są istotne i którzy rozumieją, jak niezwykle doniosła jest jej rola - zaznaczył.

 

ZOBACZ: "Ubolewam, że Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda odwołali debatę w Polsacie"

 

Jak mówił prezydent, fakt, że takie porozumienie zostało podpisane, jest dla niego recenzją, jak rolnicy oceniają jego mijającą kadencję.

 

- To porozumienie podpisałem jako moją deklarację na najbliższe pięć lat służby dla Rzeczpospolitej, na którą patrzę przez pryzmat człowieka żyjącego na całym jej terytorium, nie tylko tych którzy są beneficjentami różnego rodzaju dóbr wynikających z życia w wielkim mieście, ale także tych, których praca trwa 24 godziny na dobę i 365 dni w roku, bo przez cały rok rolnik pracuje i przez cały rok ma zajęcie w swoim gospodarstwie - zauważył Andrzej Duda. 

bia/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie