Kosiniak-Kamysz: słowa Dudy pokazują, w jak wielkiej jest panice

Polska
Kosiniak-Kamysz: słowa Dudy pokazują, w jak wielkiej jest panice
PAP/Marcin Bielecki
Kandydat PSL stwierdził, że Andrzej Duda przez pięć lat doprowadził do "niezwykłych podziałów"

- Słowa prezydenta o tym, że rządzący koalicji PO-PSL byli dla gospodarki "gorszym wirusem niż koronawirus" pokazują w jak wielkiej panice jest dzisiaj Andrzej Duda, jak jego strach ma wielkie oczy - powiedział w niedzielę w Szczecinie Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Przywrócimy braterstwo, doprowadzimy do normalności, do szacunku dla każdego człowieka, do współpracy, do pojednania - mówił podczas niedzielnej konferencji prasowej w Szczecinie Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat PSL na prezydenta dodał, że "można się spierać", ale należy to robić w sposób "godny, normalny", z zachowaniem szacunku do drugiego człowieka.

 

ZOBACZ: Emilewicz przemawiała na Jasnej Górze. Opozycja oburzona, wicepremier tłumaczy

 

- Jeżeli dzisiaj zapomina o tym prezydent Rzeczpospolitej, to znaczy, że się nie nadaje na tę funkcję - powiedział, odnosząc się do słów Andrzeja Dudy o rządzących w koalicji PO-PSL, którzy – jak wskazał w niedzielę w Krakowie prezydent – dla polskiej gospodarki "byli gorszym wirusem niż (…) koronawirus".

 

"Jego strach ma wielkie oczy"

 

Kosiniak-Kamysz ocenił, że słowa te pokazują "w jak wielkiej panice jest dzisiaj Andrzej Duda, jak jego strach ma wielkie oczy, jak bardzo boi się porażki, jak nie wyobraża sobie życia poza Pałacem Prezydenckim".

 

Kandydat PSL stwierdził, że Andrzej Duda przez pięć lat doprowadził do "niezwykłych podziałów", a jego wypowiedzi z ostatnich tygodni świadczą, że "nigdy nie był prezydentem wszystkich Polaków i nigdy nie chce nim zostać, i nigdy nim nie będzie, bo nie ma takich intencji". 

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie