Prezydent Duda zaprezentował swoje hasło wyborcze

Polska
Prezydent Duda zaprezentował swoje hasło wyborcze
PAP/Andrzej Grygiel
Prezydent Andrzej Duda

"Andrzej Duda prezydent polskich spraw" - to hasło wyborcze ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, zaprezentowane w piątek przez jego sztab wyborczy.

Rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan prezentując hasło podkreślił, że Andrzej Duda udowodnił, że zawsze jest blisko ludzi, jest blisko spraw, którymi żyją Polacy. - Jest pierwszym prezydentem, który jako kandydat i jako prezydent odwiedził wszystkie 380 powiatów w Polsce - zaznaczył Bielan.

 

 

Według niego, obecny prezydent potrafił też skutecznie zabiegać o sprawy polskie, szczególnie na arenie międzynarodowej. - Skutecznie zabiegał o zwiększenie naszego bezpieczeństwa poprzez walkę o to, żeby na naszym terytorium stacjonowali żołnierze amerykańscy. Skutecznie zabiegał o kwestie związane z polskim bezpieczeństwem energetycznym, to jest kwestia rozbudowy gazoportu, to jest kwestia budowy nowego gazociągu Baltic Pipe - mówił Bielan. Zapowiedział, że te sprawy będą omawiane na przyszłotygodniowym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie.

 

"Zrealizował kluczowe obietnice"

 

Europosłanka PiS Joanna Kopcińska przekonywała, że "odpowiedzialny i godny zaufania prezydent, to prezydent wiarygodny". - Takim prezydentem jest Andrzej Duda i tylko on daje gwarancję, że nie zawiedzie w przyszłości - oświadczyła.

 

ZOBACZ: Bosak przedstawił hasło wyborcze. Wyraża "niezaspokojone aspiracje"

 

Jak zaznaczyła, ubiegający się o reelekcję prezydent "zrealizował kluczowe obietnice, z którymi szedł do wyborów w 2015 roku". - Przypomnę program 500+, program 300+, wyprawka 300+, darmowe leki dla seniorów, ale również obniżony podatek dochodowy dla wszystkich, a zerowy dla ludzi do 26. roku życia - mówiła.

 

Kopcińska dodała, że to tylko część programu, który zrealizował prezydent Andrzej Duda i że wiele jeszcze przed nami do zrobienia, ale - jak mowiła - tylko prezydent, który dotrzymuje słowa, pozwoli przez kolejne pięć lat budować silną Polskę. - Ta wiarygodność jest najważniejsza. Tego brakuje w przypadku innych kandydatów. Nie wystarczy obiecać, najważniejsze umieć dotrzymać słowa - oświadczyła europosłanka PiS.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie