Sztab Biedronia prezentuje hasło wyborcze. Dzień wcześniej Czarzasty mówił, że go nie będzie

Polska
Sztab Biedronia prezentuje hasło wyborcze. Dzień wcześniej Czarzasty mówił, że go nie będzie
Biedroń2020
Plakaty Roberta Biedronia

"Nic o was bez was" będzie hasłem kampanii prezydenckiej Roberta Biedronia - poinformowała współszefowa sztabu kandydata Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Jeszcze we wtorek rano przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty deklarował w programie "Graffiti" na antenie Polsat News, że... Biedroń nie będzie miał hasła.

Oficjalnie hasło zostanie zaprezentowane w środę o godz. 17 we Wrocławiu na wiecu wyborczym Roberta Biedronia. Tymczasem we wtorek rano w programie "Graffiti" w Polsat News Włodzimierz Czarzasty deklarował w rozmowie z Piotrem Witwickim, że hasło nie jest wyborcom potrzebne, bo znają oni program kandydata Lewicy.

 

"Nie będziemy wymyślali niesłychanych historii"

 

- To nie ma znaczenia żadnego, mówi do pana praktyk wyborów. Hasła przebijają się rzadko - stwierdził Czarzasty. - Robert Biedroń nie ma hasła - podkreślił współlider Lewicy.

 

ZOBACZ: Co dalej z kampanią Biedronia? "Hasła nie ma, plakaty w jednym miejscu są, w innym nie"

 

- Jeszcze raz panu mówię: za Biedroniem stoi cały program Lewicy, jest on znany. Nie będziemy wymyślali jakichś niesłychanych historii, że oto Robert Biedroń będzie mówił nowe rzeczy. Mamy program mieszkaniowy, wiemy, co chcemy zrobić w sprawie klimatu, praw wolnościowych, w szczególności praw kobiet. Jesteśmy jasno sprecyzowani i Robert idzie z programem, jaki ma Lewica. Ludzie wiedzą, jaki program ma Lewica - wskazał Włodzimierz Czarzasty.

 

 

"Hasło odpowiedzią na obecną sytuację"

 

Dziemianowicz-Bąk tłumacząc, co zdecydowało o takim haśle kandydata Lewicy, odpowiedziała, że "cechą charakterystyczną Roberta Biedronia jako polityka jest to, że budował swoją pozycję z ludźmi, a nie wobec ludzi".

 

- Nie przemawia do ludzi, ale z nimi rozmawia - zaznaczyła.

 

Podkreśliła, że hasło jest także odpowiedzią na obecną sytuację.

 

- Podejmowane są decyzje bardzo radykalne takie jak decyzje o tym, kiedy zamknąć Polaków w domach, kiedy ich wypuścić, kiedy dokręcić śrubę ludziom pracującym, jak przeprowadzać ograniczenia Kodeksu pracy bez udziału strony pracowniczej, strony związkowej w czasach, kiedy niemożliwe jest strajkowanie bez narażania się na interwencję ze strony policji - powiedziała.

 

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca, a ewentualna ich druga tura - 12 lipca.

maf/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie