Pierwsza Dama na Instagramie

Polska
Pierwsza Dama na Instagramie
Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda pojawiła się na Instagramie. Na jej profilu dodawane są zdjęcia z pięciu lat działalności Pierwszej Damy. "Działa bardzo intensywnie, tylko bez medialnych reflektorów" - pisze Katarzyna Pawlak-Mucha z Kancelarii Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda jest obecny na wielu portalach społecznościowych, a jego konta na Facebooku, Twitterze, Instagramie i TikToku mają tysiące polubień i obserwujących. 

 

ZOBACZ: Żona Kosiniaka-Kamysza napisała do Pierwszej Damy. Jest odpowiedź

 

Z kolei Pierwsza Dama do tej pory nie działała aktywnie w tego typu serwisach. Kilka dni temu to się zmieniło. Agata Kornhauser-Duda założyła konto na Instagramie. 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🇵🇱 Reprezentowanie Polski podczas oficjalnych wizyt zagranicznych w towarzystwie Prezydenta, goszczenie światowych przywódców i koronowanych głów państw w Pałacu Prezydenckim, spotkania z uczniami i nauczycielami w kraju i za granicą – dziećmi i młodzieżą w ramach projektów edukacyjnych, kulturalnych i lekcji języka niemieckiego, wsparcie inicjatyw charytatywnych, wizyty w szpitalach, hospicjach, placówkach opiekuńczych, ośrodkach szkolno-wychowawczych dla osób z niepełnosprawnościami, spotkania z Polakami w kraju i Polonią poza jego granicami. #5latAKD | 🔹Zachęcamy do obserwowania profilu @pierwszadama_akd

A post shared by Prezydent RP Andrzej Duda (@prezydent_pl) on

 

Jak na razie jej profil obserwuje prawie 5,2 tys. osób.

 

Zdjęcia z pięciu lat działalności

 

Na profilu pojawiły się zdjęcia z 5 lat działalności Pierwszej Damy. Można zobaczyć Agatę Kornhauser-Dudę na spotkaniach z dziećmi, osobami z niepełnosprawnościami, osobami starszymi, czy z żołnierzami.

 

 

Są też zdjęcia przypominające wizyty zagranicznych polityków w Polsce. Jedno z nich przedstawia wizytę brytyjskiej pary książęcej Williama i Kate z lipca 2017 roku. 

 

ZOBACZ: Książę William i księżna Kate z wizytą w Polsce

 

"Pierwszej Damie niektórzy zarzucają bezczynność i milczenie. To nieprawda. #AKD działa bardzo intensywnie, tylko bez medialnych reflektorów" - pisze Katarzyna Pawlak-Mucha z Kancelarii Prezydenta i zapowiada, że na profilu Pierwszej Damy sukcesywnie będą pojawiały się nowe zdjęcia. 

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie