Samotnie mieszkającą 87-latkę przygniotła komoda. Pomogła policja

Polska
Samotnie mieszkającą 87-latkę przygniotła komoda. Pomogła policja
Pixabay/PIX1861
Próbowała wstać w nocy z łóżka i została przygnieciona komodą.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów i czujności sąsiadów uratowano życie 87-latce, na którą przewróciła się komoda - podała w czwartek warmińsko-mazurska policja. Samotnie mieszkająca seniorka została przygnieciona i nie mogła się samodzielnie uwolnić.

Jak poinformowała asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji, przebywająca sama w mieszkaniu seniorka z Lubawy próbowała wstać w nocy z łóżka i została przygnieciona komodą. Wołania o pomoc usłyszeli sąsiedzi, którzy wezwali policję.

 

ZOBACZ: Uciekał przed policją po balkonach - utknął u sąsiadów. Pomogli strażacy

 

- Kobieta krzyczała, że została przygnieciona szafą i na pewno tu zginie. Policjanci przybyli na miejsce w trybie alarmowym. Wiedzieli, że istnieje poważne zagrożenie życia. Dlatego zdecydowali się wyważyć drzwi do mieszkania - mówiła.

 

Funkcjonariusze uwolnili starszą panią spod przewróconego mebla i udzielili jej pomocy przedmedycznej. Na miejsce przyjechali też ratownicy medyczni, którzy przetransportowali kobietę karetką do szpitala. - Dzięki szybkiej reakcji policjantów i czujności sąsiadów 87-latka żyje - podsumowała policja.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie