Pijany kierowca staranował auto z 4-osobową rodziną. 17-latka nie żyje

Polska
Pijany kierowca staranował auto z 4-osobową rodziną. 17-latka nie żyje
Policja Łodzka
Mimo starań lekarzy, nie udało się uratować życia 17-latki

Nie żyje 17-latka, ranna w wypadku, do którego doszło 30 maja na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i ul. Konstantynowskiej w Łodzi, gdzie pijany kierowca staranował auto z czterema osobami - poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Informację o śmierci 17-latki przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Jak podkreślił, mimo przeprowadzonej skomplikowanej operacji neurochirurgicznej i starań służb medycznych, najciężej poszkodowanej w wypadku dziewczyny nie udało się uratować.

 

"Ranny brat i siostra"

 

- Po przeprowadzeniu sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, o ile wykaże ona istnienie związku pomiędzy obrażeniami a zgonem, konieczne będzie zmodyfikowanie zarzutów przedstawionych dotychczas 44-letniemu kierowcy, poprzez ujęcie w nich skutków w postaci śmierci dziewczynki. Oprócz niej ranni zostali jej 13-letni brat i 7-letnia siostra, a także 24-latka podróżująca wraz z podejrzanym - wyjaśnił Kopania.

 

ZOBACZ: Areszt dla kierowcy, który staranował auto z 4-osobową rodziną

 

Do wypadku doszło 30 maja wieczorem na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i ul. Konstantynowskiej w Łodzi, gdzie na czerwonym świetle i z dużą prędkością wjechało audi 44-latka. Samochód staranował skręcającego w ul. Konstantynowską fiata, którym jechały cztery osoby, w tym troje dzieci.

 

WIDEO: nagranie wypadku z 30 maja

  

Kierowca audi miał promil alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami - wcześniej zatrzymano mu prawo jazdy. Podejrzany przyznał się do spowodowania wypadku; sąd aresztował go na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie