Do których krajów polecimy LOT-em? Ruszyła sprzedaż biletów

Polska
Do których krajów polecimy LOT-em? Ruszyła sprzedaż biletów
Polsat News
Do 14 lipca wszystkie międzynarodowe rejsy realizowane będą z Lotniska Chopina w Warszawie

Od początku lipca narodowy przewoźnik uruchamia połączenia międzynarodowe, które obejmą 20 europejskich miast. Pasażerowie polecą m.in. do Hiszpanii, Grecji, czy Chorwacji, ale też na Ukrainę. Dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów.

Na antenie Polsat News rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski powiedział, że nowa siatka połączeń opiera się na dwóch filarach: powrotu do siatki połączeń  sprzed marca oraz uruchamianiu lotów z myślą o wakacyjnych planach Polaków - do Hiszpanii, Grecji i Chorwacji. 

 

Łatwiejsze zwroty biletów i zmiany rezerwacji

 

Oprócz lotów w strefie Schengen planowane jest uruchomienie połączenia do Kijowa na Ukrainie. 

 

Pytany, o to, dlaczego np. niektórych krajów nie dotrą samoloty krajowego przewoźnika odparł: "mamy przede wszystkim na uwadze bezpieczeństwo pasażerów i w zawiązku z tym działamy zgodnie z zaleceniami władz i analizujemy na bieżąco sytuację epidemiczną".  

 

ZOBACZ: Wakacje 2020. Prawie 40 proc. z nas nie wie, jak je spędzi

 

PLL LOT zaplanował także nową taryfę biletów, która pozwoli na łatwiejszą zmianę rezerwacji, czy zwrot. - W połączeniach, które są uruchamiane od 1 lipca mamy taryfę "superflex", która pozwala na bardzo elastyczne podejście do zmian terminu wylotów, do zmiany nazwiska pasażera, czy do zwrotów - dodał. 

 

WIDEO: rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski o nowej siatce połączeń

  

Tylko z Warszawy

 

LOT poinformował, że na pierwsze dwa tygodnie lipca planuje "przede wszystkim połączenia do krajów Strefy Schengen, a także ulubione letnie destynacje Polaków".

 

Zaplanowano siedem rejsów tygodniowo do Pragi, Dusseldorfu, Wilna i Budapesztu, sześć rejsów tygodniowo do Berlina, pięć lotów w tygodniu do Wiednia, Brukseli i Kijowa. Z kolei cztery połączenia tygodniowo LOT zaplanował do Amsterdamu i Bukaresztu, trzy rejsy w tygodniu do Barcelony, Tbilisi i Oslo, a dwa rejsy tygodniowo do Splitu i Dubrownika. Dodatkowo przewoźnik podał, że co najmniej jedno połączenie w tygodniu realizowane do Zadaru, Podgoricy, na Korfu, do Chanii i Warny.

 

Do 14 lipca wszystkie międzynarodowe rejsy realizowane będą z Lotniska Chopina w Warszawie.

 

LOT oprócz rejsów międzynarodowych utrzyma także dotychczasowy rozkład ponad 30 lotów krajowych dziennie.

pgo/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie