Kampania wyborcza. Kogo popiera prezydent Krakowa?

Polska
Kampania wyborcza. Kogo popiera prezydent Krakowa?
Polsat News
Jacek Majchrowski udzielił oficjalnego poparcia Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi

Wieloletni prezydent Krakowa Jacek Majchrowski udzielił w czwartek oficjalnego poparcia Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, kandydatowi PSL-Koalicji Polskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich. - Łączy, a nie dzieli. Byłby naprawdę znakomitym prezydentem - mówił samorządowiec.

Jacek Majchrowski przypomniał, że lider PSL rozpoczynał karierę polityczną od startu w wyborach samorządowych w 2010 roku, kiedy znalazł się na liście komitetu Majchrowskiego do rady miasta w Krakowie. 

 

Prezydent Krakowa udzielił Kosiniakowi-Kamyszowi oficjalnego poparcia przed nadchodzącymi wyborami. - Łączy, a nie dzieli. To jest ktoś, na kogo może zagłosować zarówno elektorat miejski, jak i wiejski czy małomiasteczkowy - mówił.

 

To według Majchrowskiego kandydat zarówno dla lewicy – z wyjątkiem tej skrajnej, jak i prawicy – z wyjątkiem tej skrajnej.

 

- Jest osobą, która w sposób rzetelny, mądry łączy wszystkich (…). Sądzę, że byłby naprawdę znakomitym prezydentem Rzeczpospolitej – podsumował Majchrowski.

 

Z kolei prezes PSL podkreślał, że zasadniczą sprawą jest dla niego współpraca i budowanie w różnorodności wspólnoty. - Bez współpracy między rządem, prezydentem i samorządowcami nie przejdziemy przez kryzys gospodarczy ani kryzys zdrowotny, a te dwa kryzysy wciąż nas bardzo dotykają – stwierdził szef ludowców.

 

ZOBACZ: Referendum w sprawie związków partnerskich. Pomysł Kosiniaka-Kamysza

 

Prezydent od 2002 roku

 

Jacek Majchrowski jest prawnikiem, profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesorem nauk prawnych, historykiem doktryn politycznych i prawnych, byłym członkiem Trybunału Stanu. Od 2002 roku piastuje urząd prezydenta Krakowa - najdłużej w historii miasta.

 

W 1999 roku współtworzył SLD. W wyborach samorządowych startował jako kandydat niezależny. W 2018 roku wygrał pierwszą turę, a w drugiej pokonał kandydatkę PiS Małgorzatę Wassermann, otrzymując 61,94 proc. głosów.

zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie