Jak ma wyglądać odbiór świadectw? Są wytyczne ministerstwa

Polska
Jak ma wyglądać odbiór świadectw? Są wytyczne ministerstwa
Polsat News
"Świadectwa mogą być wydane uczniom indywidualnie lub w małych grupach, w ustalonych terminach, na świeżym powietrzu"

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych kończą się w tym roku szkolnym w piątek, 26 czerwca. W tym dniu uczniom wydawane są świadectwa szkolne. Choć to dyrektor placówki ustala sposób ich odbioru, resort edukacji narodowej przedstawił swoje wytyczne, które zakładają m.in. wydanie świadectw indywidualnie lub w małych grupach, w ustalonych terminach, na świeżym powietrzu.

MEN w swoim komunikacie podkreślił, że w tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, szkoły nie będą mogły zorganizować tradycyjnych, uroczystych akademii dla całej społeczności szkolnej. "Świadectwa mogą być wydane uczniom indywidualnie lub w małych grupach, w ustalonych terminach, na świeżym powietrzu" - dodano.

 

"Forma i tryb wręczania uczniom świadectw szkolnych nie jest określona w przepisach prawa oświatowego i wynika wyłącznie z przyjętego w danej szkole zwyczaju oraz ceremoniału" - przekazał resort.

 

ZOBACZ: Burmistrz chce odwołać dyrektorkę szkoły. Za obraźliwe wpisy pod adresem polityków

 

Ministerstwo podkreśliło, że to dyrektor szkoły ustala sposób odbioru świadectw. "Może on wyznaczyć określone godziny odbioru dokumentu dla danej klasy czy grupy uczniów lub pojedynczego ucznia. Jest również możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła i jakie ma warunki" - dodano.

 

"Kluczowe jest oczywiście bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli. Apelujemy zatem do dyrektorów szkół i placówek o przestrzeganie zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego przy planowaniu zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych" - brzmi komunikat MEN.

zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie