Aktor z "Różowych lat siedemdziesiątych" zatrzymany. Został oskarżony o trzy gwałty

Polska
Aktor z "Różowych lat siedemdziesiątych" zatrzymany. Został oskarżony o trzy gwałty
Flickr/Oscar Rohena
Poza karierą aktorską 44-latek występuje - pod pseudonimem DJ Donkey Punch - w nocnych klubach w Los Angeles.

Danny Masterson został oskarżony o trzy gwałty - poinformował Jackie Lacey, prokurator okręgowy Los Angeles. Amerykański aktor jest znany m.in. z roli w Stevena Hyde w serialu "Różowe lata siedemdziesiąte" - informuje CNN.

Jak podaje departament szeryfa hrabstwa Los Angeles, 44-latek został aresztowany w środę. Po kilku godzinach - za kaucją w wysokości 3,3 mln dolarów - wypuszczono go na wolność. Aktor stanie przed sądem we wrześniu.

 

 

Grozi mu do 45 lat więzienia

 

Sprawą zajmuje się zastępca prokuratora okręgowego Reinhold Mueller z Wydziału Przestępstw Seksualnych. Aktorowi grozi do 45 lat więzienia.

 

Mastersona oskarżono o zgwałcenie trzech kobiet - dwie z nich miały wtedy 23 lata, trzecią była 28-latka. Do zdarzeń miało dojść w latach 2001–2003, w jego rezydencji w Los Angeles. Jak podaje Prokuratura Okręgowa, zgłoszeń o napaść seksualną przeciwko aktorowi było więcej, jednak dwa z nich zostały odrzucone. W pierwszym "z powodu niewystarczających dowodów", a drugi uległ "przedawnieniu domniemanego przestępstwa".

 

ZOBACZ: Jeden najbogatszych Kanadyjczyków oskarżony o gwałty na nieletnich

 

- Oczywiście pan Masterson i jego żona są w szoku - zaznaczył adwokat aktora Tom Mesereau w oświadczeniu dla stacji CNN. Jak podkreślił, jego klient "jest niewinny". "Jesteśmy przekonani, że zostanie zwolniony, gdy wszystkie dowody w końcu wyjdą na jaw, a świadkowie będą mieli okazję zeznawać". Ten sam obrońca był reprezentantem Michaela Jacksona w sprawie związanej z molestowaniem nieletnich.

 

W sprawę zamieszany Kościoła Scjentologów?

 

Danny Masterson w latach 1998-2006 wcielał się w rolę Stevena Hyde'a w komediowym serialu "Różowe lata siedemdziesiąte". Aktor występował tam m.in. u boku Mili Kunis i Ashton Kutchera.

 

Z kolei w "The Ranch" był znany jako Jameson "Rooster" Bennett. W 2017 roku Netflix i producenci serialu - po tym, jak policja potwierdziła śledztwo ws. gwałtu- zrezygnowali ze współpracy z gwiazdorem. Jego przedstawiciele sugerowali wtedy, że oskarżenia były motywowane m.in. faktem, że aktor deklarował się jako członek Kościoła Scjentologów - podaje "Los Angeles Times".

 

ZOBACZ: Prokurator ma dowody, że Madeleine McCann nie żyje

 

"Od pierwszego dnia zaprzeczyłem oburzającym zarzutom przeciwko mnie. Organy ścigania zbadały te roszczenia ponad 15 lat temu i uznały je za bezpodstawne" - zaznaczył w oświadczeniu z 2017 r. Masterson.

 

W tym samym roku oskarżycielki miały zeznać, że Kościół Scjentologiczny - do którego należały trzy z nich - miał je zastraszać i wywierać presję, by nie ujawniały sprawy. Kościół zaprzeczał tym doniesieniom  - informuje "New York Times".

 

Poza karierą aktorską 44-latek występuje - pod pseudonimem DJ Donkey Punch - w nocnych klubach w Los Angeles. Ma również swój program radiowy, zatytułowany "Feel My Heat" w stacji Indie 103.1. Jest związany od 2005 roku z aktorką i modelką Bijou Phillips, która 18 października 2011 r. została jego żoną.

ms/pgo/ latimes.com, cnn.com, interfilmes.com, nytimes.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie