Obywatel Indii zatrzymany przez ABW. "Zagrożenie o charakterze terrorystycznym"

Polska
Obywatel Indii zatrzymany przez ABW. "Zagrożenie o charakterze terrorystycznym"
gov.pl
Mężczyzna zostanie wydalony z Polski

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Straż Graniczna zatrzymała obywatela Indii. W ocenie ABW obecność mężczyzny w Polsce stwarza realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym.

Zatrzymany w maju br. obywatel Indii przebywa obecnie w ośrodku Straży Granicznej, gdzie oczekuje na wydalenie z Polski.

 

Z materiałów ABW wynika, że mężczyzna jest silne zradykalizowany i stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP. Zatrzymany wykazuje skłonność do przemocy, zaś z jego deklaracji wynikało, że jest zdolny do podjęcia działań o charakterze terrorystycznym.

 

 

W związku z ustaleniami ABW mężczyzna zostanie wydalony z Polski. Obecnie znajduje się w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców Straży Granicznej.

 

W ostatnich latach Agencja wielokrotnie podejmowała działania mające na celu wydalenie z Polski cudzoziemców, których obecność stwarzała realne zagrożenie dla RP. W latach 2015-2019 na podstawie materiałów ABW wydalono 14 cudzoziemców stanowiących zagrożenie terrorystyczne. Procedury wydalenia obywateli innych państw z Polski usprawniła uchwalona ponad 4 lata temu ustawa o działaniach antyterrorystycznych.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie