Polsat News jednym z najbardziej wiarygodnych mediów w Polsce

Polska
Polsat News jednym z najbardziej wiarygodnych mediów w Polsce
Polsat News
Polsat News wśród najbardziej wiarygodnych mediów w Polsce

Polsat News to jeden z liderów wśród mediów informacyjnych cieszących się najwyższym zaufaniem w Polsce - wynika z tegorocznego badania Reuters Institute Digital News Report. Według niego, 65 proc. badanych wskazało Polsat News za wiarygodne źródło informacji. Z kolei 34 proc. polskich internautów przynajmniej raz w tygodniu ogląda nasz kanał.

Według tegorocznego badania Digital News Report, zrealizowanego na zlecenie Instytutu Reutera, 55 proc. polskich internautów przynajmniej raz w tygodniu przegląda informacje na Onecie, 48 proc. na WP.pl, a 40 proc. na TVN24.pl.

 

Zgodnie z tymi danymi portal polsatnews.pl przynajmniej raz w tygodniu odwiedza 16 proc. badanych.

 

Z mediów pozainternetowych na czele są treści informacyjne TVN, z których przynajmniej raz w tygodniu korzysta 50 proc. respondentów. 44 proc. wskazało RMF FM, a 34 proc. Polsat News. To trzeci wynik w zestawieniu, nasz kanał wyprzedził treści informacyjne TVP (31 proc.) i Radia ZET (30 proc.).

 

RMF FM za godne zaufania uznaje 72 proc. internautów, a przeciwnego zdania jest 10 proc. Na czwartym miejscu tego zestawienia znalazł się Polsat News z danymi mówiącymi o 65 proc. zaufania. To najwyższy wynik spośród wszystkich kanałów informacyjnych.

 

ZOBACZ: 12 urodziny Polsat News. Dziękujemy, że jesteście z nami

 

Ogółem informacje podawane w mediach za wiarygodne uważa 45 proc. polskich internautów. 37 proc. wierzy newsom w mediach społecznościowych, a 46 proc. tym w wyszukiwarkach internetowych.

 

20 proc. respondentów stwierdziło, że płaci w sieci za treści informacyjne. To o 4 pkt proc. więcej niż w ub.r.

zdr/ml/ wirtualnemedia.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie