Zagraniczne media cytują słowa Dudy o LGBT. Prezydent odpowiada

Polska
Zagraniczne media cytują słowa Dudy o LGBT. Prezydent odpowiada
Polsat News
Prezydent Andrzej Duda

"Po raz kolejny, w ramach brudnej walki politycznej, moje słowa zostały wyrwane z kontekstu. Naprawdę wierzę w różnorodność i równość" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, zwracając się do zagranicznych mediów, które wczoraj cytowały wypowiedź prezydenta dotyczącą LGBT.

- Istota polskości to przywiązanie do tradycji i wiary. Dzisiaj też bronimy naszych wartości. W konstytucji z 1997 r. jest afirmacja rodziny i jej szczególnej ochrony ze strony państwa - powiedział w sobotę na spotkaniu z wyborcami w Brzegu (woj. opolskie) prezydent Andrzej Duda. 

 

Prezydent ocenił, że w czasach komunizmu w Polsce starano się "ideologizować dzieci". - To był bolszewizm. To było ideologizowanie dzieci. Dzisiaj też nam i naszym dzieciom próbuje się wciskać ideologię, ale inną. Zupełnie nową, ale to też jest neobolszewizm. Jeżeli w szkole przemyca się ideologię, żeby zmienić punkt widzenia dzieci i ustawić ich patrzenie na świat poprzez ich seksualizację w dziecięcym wieku, coś co jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka w sposób spokojny i zrównoważony, to jest to ideologia i nic innego - mówił Andrzej Duda.

 

"Naprawdę wierzę w różnorodność i równość"

 

Wystąpienie prezydenta zostało opisane m.in. przez agencję Reutera z tytułem: "Polish president compares 'LGBT ideology' to Soviet indoctrination" (Polski prezydent porównuje "ideologię LGBT" z sowiecką indoktrynacją"), a także AP z tytułem: "

"Polish president calls LGBT ‘ideology’ worse than communism" ("Polski prezydent nazywa 'ideologię' LGBT gorszą od komunizmu")

 

ZOBACZ: "Nie życzę sobie w szkole żadnej indoktrynacji wobec dzieci"

 

Prezydent zwracając się Reutersa, "The New York Times", Associated Press, "Guardiana" i "Financial Times" napisał na Twitterze: "Po raz kolejny, w ramach brudnej walki politycznej, moje słowa zostały wyrwane z kontekstu. Naprawdę wierzę w różnorodność i równość".

 

"Jednocześnie przekonania jakiejkolwiek mniejszości nie mogą zostać narzucone większości pod fałszywym pozorem tolerancji. W naszych czasach Prawda stała się »przestraszonym małym stworzeniem«, które ukrywa się przed znacznie silniejszą Poprawnością" - dodał.
 
 
Duda napisał także, że "wierzy w świat, w którym prawdy, takie jak #MeToo, mogą mieć bezpieczną platformę", gdzie możemy "wyrażać swoje przekonania"  i "gdzie słowa nie są przekręcane".
 
 
"Nie życzę w szkole żadnej indoktrynacji wobec dzieci"
 

- To była wypowiedź wspominające moje czasy młodzieńcze. Jak powiedziałem, że sobie nie życzę w szkole żadnej indoktrynacji. Ja sobie nie życzę w szkole żadnej indoktrynacji wobec dzieci. Szkoła powinna być wolna wobec wszelkiej indoktrynacji ideologicznej - mówił Andrzej Duda w sobotę w "Gościu Wydarzeń".

 

ZOBACZ: Prezydent o LGBT: próbuje nam się wmówić, że to ludzie, a to ideologia

 

- I w związku z tym, ponieważ ja pamiętam czasy, kiedy byłem indoktrynowany jako uczeń szkoły podstawowej propagandą komunistyczną, którą młodzieży serwowano w szkole, w różnego rodzaju młodzieżowych organizacjach (...) tak samo powiedziałem, że nie życzę sobie indoktrynacji dzisiaj - dodał.

 

- Nie życzę sobie, żeby edukatorzy wysłani przez różnego rodzaju organizacje LGBT w szkołach edukowali seksualnie małe dzieci, bo jest to według mnie indoktrynacja ideologiczna - mówił.

 

Jak dodał, jest przekonany, że wielu rodziców nie życzy sobie takiej indoktrynacji. - Tym bardziej, że polska w art. 48 wyraźnie przewiduje, że rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem, zgodnie ze swoimi przekonaniami. I jeżeli ktoś, przede wszystkim wbrew woli rodziców, wprowadza elementy indoktrynujące w szkole, to jest to łamanie praw rodziców także - powiedział. 

 

"Wszyscy jesteśmy równi i każdemu należy się poszanowanie dla jego godności. To wartości konstytucyjne. Tak samo jak małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny oraz rodzina, wraz prawem rodziców do wychowania dzieci wg własnych przekonań" - napisał prezydent na Twitterze w niedzielę.

 

 

 

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie