Nowe ognisko koronawirusa w Chinach. Najwyższy przyrost zakażeń od kwietnia

Świat
Nowe ognisko koronawirusa w Chinach. Najwyższy przyrost zakażeń od kwietnia
PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
Koronawirus w Chinach. 38 nowych przypadków dotyczy osób wracających z zagranicy

W Chinach stwierdzono w ciągu minionej doby 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowała w niedzielę Narodowa Komisja Zdrowia tego kraju. To największy dobowy przyrost nowych infekcji od 13 kwietnia.

Nowe ognisko koronawirusa wykryto w Pekinie na rynku Xinfadi w południowo-zachodniej dzielnicy Fengtai, gdzie sprzedawane jest mięso, ryby i warzywa. Lokalne wiadomości podały, że wirus został odkryty na deskach używanych do cięcia mięsa importowanego łososia.

 

Setki policjantów na miejscu

 

Odkrycie to spowodowało odizolowanie 11 obszarów mieszkalnych w okolicy i zamknięcie dziewięciu szkół i przedszkoli. Sytuację wokół rynku próbują opanować setki policjantów, a burmistrz Pekinu odłożył na późniejszy termin powrót uczniów do szkół podstawowych oraz zawiesił wszystkie wydarzenia sportowe.

 

Komisja uściśliła, że wśród nowych przypadków zakażeń 38 to infekcje lokalne, pozostałe dotyczą osób, które przyjechały do Chin z zagranicy.

 

ZOBACZ: Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 13 czerwca

 

Chińskie służby medyczne stwierdziły także dziewięć nowych bezobjawowych przypadków zakażenia koronawirusem, które nie są zaliczane do bilansu osób zainfekowanych, dopóki nie wystąpią objawy choroby.

 

W sumie w Chinach od początku pandemii stwierdzono 83 132 przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły 4634 osoby.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie