52 tys. pracowników hiszpańskiej służby zdrowia zakażonych koronawirusem

Świat
52 tys. pracowników hiszpańskiej służby zdrowia zakażonych koronawirusem
PAP/EPA/Zoltan Balogh
Do czerwca na skutek zachorowania na Covid-19 w Hiszpanii zmarło 63 pracowników służby zdrowia

W Hiszpanii zanotowano już blisko 52 tys. przypadków zakażenia koronawirusem wśród osób zatrudnionych w służbie zdrowia - wynika z opublikowanych w sobotę statystyk ministerstwa zdrowia.

W ciągu ostatniego miesiąca liczba personelu medycznego zainfekowanego SARS-CoV-2 powiększyła się o 1 429 osób i łącznie wynosi 51 849.

W ostatnim tygodniu zanotowano 136 nowych przypadków zakażenia koronowirusem wśród personelu medycznego. W sumie odsetek zakażonych z tej grupy zawodowej wśród wszystkich przypadków infekcji w Hiszpanii przekracza 21 proc.

 

Do czerwca zmarło 63 pracowników

 

Zaprezentowane przez resort zdrowia statystyki dotyczące pracowników służby zdrowia to pierwsze dane na ten temat udostępnione przez ministerstwo od ponad dwóch tygodni.

 

ZOBACZ: Lekarka z koronawirusem pojechała do szpitala. Jest decyzja ws. kary

 

Do czerwca na skutek zachorowania na Covid-19 w Hiszpanii zmarło 63 pracowników służby zdrowia. Wśród ofiar byli zarówno lekarze i pielęgniarki, jak też pracownicy pogotowia ratunkowego oraz członkowie personelu pomocniczego szpitali.

 

W Hiszpanii, gdzie zanotowano już ponad 242 tys. zakażeń koronawirusem, rośnie też grono lekarzy, którzy walkę z epidemią przypłacają zdrowiem psychicznym. Z badania opublikowanego w czwartek przez Hiszpańskie Towarzystwo Medycyny Internistycznej (SEMI) wynika, że 45 proc. internistów w tym kraju nie czuje się psychicznie na siłach, aby brać udział w walce z ewentualnym nawrotem epidemii.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie