"Wie Pan, jak się na taką postawę mówiło na podwórku? Cykor...". Duda do Tuska

Polska
"Wie Pan, jak się na taką postawę mówiło na podwórku? Cykor...". Duda do Tuska
Polsat News/PAP/Maciej Kulczyński
Donald Tusk i Andrzej Duda

"Wolał się Pan schować za plecami MKB (Małgorzaty Kidawy-Błońskiej-red), a później RT (Rafała Trzaskowskiego- red.) Wie Pan, jak się na taką postawę mówiło na podwórku? Cykor..." - napisał prezydent Andrzej Duda do Donalda Tuska. Były premier odpowiedział, z kim "interesowała go konfrontacja".

Wybory prezydenckie 28 czerwca, kampania w pełni. Do tej, którą prowadzi obecny prezydent Andrzej Duda ubiegający się o reelekcję,  odniósł się w mediach społecznościowych były premier Donald Tusk. 

 

"Miał Pan okazje wystartować w wyborach"

 

"Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat" - napisał na Twitterze. 

 

 

Prezydent odpowiedział Tuskowi. "Panie Donaldzie, miał Pan okazje wystartować w wyborach i prowadzić swoją kampanię. Był Pan dwukrotnie namawiany, by się ze mną zmierzyć przez swoje środowisko" - napisał. 

 

"Wolał się Pan jednak schować za plecami MKB (Małgorzaty Kidawy-Błońskiej-red),  a później RT (Rafała Trzaskowskiego-red.) Wie Pan, jak się na taką postawę mówiło na podwórku? Cykor..." - dodał. 

 

Donald Tusk odpisał prezydentowi: "Panie Andrzeju, interesowała mnie konfrontacja z pańskim przełożonym. Ale, jak to mówią na podwórku...".

 

"Panie Przewodniczący, z moim Mistrzem, moim Prezydentem skonfrontował się Pan w 2005 roku. I przegrał Pan sromotnie... A co było potem wszyscy pamiętamy" - odpowiedział Duda nawiązując do wyborów prezydenckich w 2005 roku, w których wygrał Lech Kaczyński. 

 

 

"Wstyd to jest kłamać prosto w oczy"

 

Do wymiany tweetów Duda odniósł się w sobotę w Głogówku (woj. opolskie). - Dzisiaj, przed chwilą (Tusk) wypisuje, że to, co ja mówię o ochronie rodziny i to, co mówię, że nie pozwolę, żeby nasze dzieci były indoktrynowane ideologią w szkole podstawowej i seksualizują, to jest wstyd przed Europą i przed światem - powiedział Duda.

 

ZOBACZ: Kosiniak-Kamysz mówił o walce PiS z PO. Tusk zareagował na Twitterze

 

- A ja powiem tak - wstyd to jest kłamać prosto w oczy, ludziom mówić, że wiek emerytalny nie zostanie podwyższony tylko po to, żeby wygrać w wyborach, a potem po wyborach od razu go ludziom podwyższyć, to jest wstyd, to jest wstyd i smród, który się potem ciągnie przez całe życie za takim politykiem - dodał.

 

- To jest wstyd, oszustwo i kłamstwo, które powinno wyeliminować takiego człowieka z polityki na zawsze. I może właśnie dlatego nie odważył się wystartować w wyborach prezydenckich i za placami się krył najpierw marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a teraz Rafała Trzaskowskiego i zza ich pleców zuga dzisiaj, żenujące po prostu, kłamca, największy kłamca polityczny chyba w historii III RP - powiedział Duda.

 

Dodał, że dlatego Polska wymagała naprawy "po Tusku".

 

WIDEO: Duda o Tusku na spotkaniu z wyborcami

  

Kampania Dudy

 

- Istota polskości to przywiązanie do tradycji i wiary; dzisiaj też bronimy naszych wartości. W konstytucji z 1997 r. jest afirmacja rodziny i jej szczególnej ochrony ze strony państwa - mówił w sobotę na spotkaniu z wyborcami w Brzegu Andrzej Duda. W ocenie prezydenta dzieciom i młodzieży w szkołach "wciskana jest ideologia" LGBT.

 

ZOBACZ: Prezydent Andrzej Duda w programie "Gość Wydarzeń". Transmisja od godz. 19:30

 

Prezydent ocenił, że w czasach komunizmu w Polsce starano się "ideologizować dzieci". - To był bolszewizm. To było ideologizowanie dzieci. Dzisiaj też nam i naszym dzieciom próbuje się wciskać ideologię, ale inną. Zupełnie nową, ale to też jest neobolszewizm. Jeżeli w szkole przemyca się ideologię, żeby zmienić punkt widzenia dzieci i ustawić ich patrzenie na świat poprzez ich seksualizację w dziecięcym wieku, coś co jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka w sposób spokojny i zrównoważony, to to jest ideologia i nic innego - mówił Andrzej Duda.

 

- Jak dzisiaj silny jest ten prąd to pokazuje wczorajsza sytuacja, gdy z jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest ideologia. Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia - dodał prezydent

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie