Kosiniak-Kamysz mówił o walce PiS z PO. Tusk zareagował na Twitterze

Polska
Kosiniak-Kamysz mówił o walce PiS z PO. Tusk zareagował na Twitterze
PAP/Paweł Supernak, Twitter
Pomiędzy Donaldem Tuskiem a Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na Twitterze wywiązała się wymiana zdań

"Drogi Władku, masz pełne prawo do satysfakcji i dumy z naszych wspólnych ośmioletnich rządów" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Była to odpowiedź na słowa Kosiniaka-Kamysza wypowiedziane w niedzielę w Mielcu. - Platforma ma jeden program - wykończyć PiS. PiS ma jeden program-wykończyć Platformę - stwierdził kandydat na prezydenta.

Podczas jednej z weekendowych konwencji wyborczych Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do stałej walki między PO i PiS.

 

ZOBACZ: "Przestrzegajmy rygorów sanitarnych". Kosiniak-Kamysz apeluje do kontrkandydatów


- Platforma ma jeden program: wykończyć PiS. PiS też ma jeden program: wykończyć Platformę. Oba obozy wzajemnie się nienawidzą, ale żyć bez siebie nie mogą. One nie zagwarantują zakończenia wojny polsko-polskiej - mówił w Mielcu na Podkarpaciu kandydat ludowców kreujący się na kogoś, kto ma do zaproponowania inną drogę polityczną niż dwie główne partie.

 

"Drogi Władku..."


Jego słowa postanowił skomentować były premier Donald Tusk.


"Drogi Władku, masz pełne prawo do satysfakcji i dumy z naszych wspólnych ośmioletnich rządów" - napisał na Twitterze.


Kosiniak-Kamysz odpowiedział.


"Donaldzie, najbardziej dumny jestem z rocznych urlopów rodzicielskich, Karty Dużej Rodziny i - wiadomo - kosiniakowego. Nie jestem jednak bezkrytyczny wobec tamtych 8 lat i wyciągnąłem z nich wnioski" - odpisał.

 

Rozwiązania rządów PO-PSL


Nawiązał w ten sposób do przyjętych w czasie, gdy zasiadał w rządzie koalicji PO-PSL rozwiązań, w tym wydłużenia urlopu rodzicielskiego z 26 do 52 tygodni (czyli roku) i wprowadzenia Karty Dużej Rodziny - systemu zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin "3+", a także świadczenia rodzicielskiego, tzw. kosiniakowego.

ac/ml/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie