Nie żyje Włodzimierz Bednarski. Aktor użyczał głosu bajkowym postaciom

Polska
Nie żyje Włodzimierz Bednarski. Aktor użyczał głosu bajkowym postaciom
YouTube/Widzę Głosy
W wieku 85 lat zmarł Włodzimierz Bednarski

W wieku 85 lat zmarł Włodzimierz Bednarski. Aktor przez lata użyczał swojego głosu m.in. bajkowym postaciom: księciu Igthornowi z "Gumisiów", Panu Sowie z "Kubusia Puchatka", Zeusowi, ale chyba najbardziej zapamiętany zostanie jako Fred Flinstone.

"W wieku 85 lat zmarł Pan Włodzimierz Bednarski - nestor i ikona polskiego dubbingu" - poinformował na swoim profilu Facebookowym kanał "Widzę Głosy". 

 

Bednarski urodził się w 1935 roku w Lesznie. Ukończył PWST w Warszawie. Grał na deskach wielu teatrów m.in. Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Dramatycznego w Szczecinie, Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. 

 

Aktor zagrał również w wielu filmach m.in.: "Miś", "Karera Nikodema Dyzmy", "Alternatywy 4" czy "Mistrz i Małgorzata". Młodsi widzowie zapamiętają na pewno jego głos, którego użyczał bajkowym postaciom: księciu Igthornowi z "Gumisiów", Panu Sowie z "Kubusia Puchatka", czy Fredowi Flinstonowi. 

 

W filmach "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" oraz  "Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.I" był głosem pana Ollivandera. 

 

pgo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie