"Na wiecach nie zwraca się uwagi na restrykcje, a koncerty są w zawieszeniu". Apel Kukiza

Polska
"Na wiecach nie zwraca się uwagi na restrykcje, a koncerty są w zawieszeniu". Apel Kukiza
PAP/Maciej Kulczyński
Tłumy w Trzebnicy podczas przemówienia Andrzeja Dudy

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz apeluje do wicepremiera ministra kultury Piotra Glińskiego o "odmrożenie" branży artystycznej, festiwali muzycznych oraz o jasne zasady ws. organizacji koncertów. - Krezusi dadzą sobie radę. Chodzi o muzyków, którzy zarabiają w okresie od maja do września - powiedział Kukiz.

Kukiz zaznaczył, że "podczas gdy dochodzi do odmrażania gospodarki, luzuje się zasady przebywania w miejscach publicznych, a na wiecach politycznych często nie zwraca się w ogóle uwagi na restrykcje, branża artystyczna jest +w zawieszeniu+".

 

Jak podkreśla, chodzi o "odwieszenie" koncertów, festiwali muzycznych i jasne informacje dotyczące zasad organizacji takich wydarzeń. W tej sprawie Paweł Kukiz razem z posłem Koalicji Polskiej Pawłem Szramką złożył interpelację do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

 

ZOBACZ: Czy temperatura otoczenia wpływa na koronawirusa? "Zaskakujące" wyniki badań

 

"Krezusi dadzą sobie radę. Mogą sprzedać dom i kupić mniejszy. Chodzi o muzyków, którzy zarabiają w okresie od maja do września, przygrywając krezusom. Ich zarobki muszą im wystarczyć na 12 miesięcy" - uzasadnia swój apel polityk i muzyk.

 

Kukiz i Szramka w interpelacji pytają szefa resortu kultury, czy ministerstwo zamierza wyjść na przeciw oczekiwaniom przedstawicieli branży artystycznej i doprecyzować w najbliższym czasie zasady powrotu takich wydarzeń jak koncerty oraz festiwale muzyczne, a także, czy w przypadku tego rodzaju wydarzeń zmieniony zostanie przepis mówiący o maksymalnym udziale 150 osób. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie