Michał Żebrowski wywiesił baner wyborczy. Wiadomo, na kogo zagłosuje

Polska
Michał Żebrowski wywiesił baner wyborczy. Wiadomo, na kogo zagłosuje
Instagram/ Michał Żebrowski
Michał Żebrowski i jego żona Aleksandra zbierali podpisy poparcia dla kandydatury Trzaskowskiego

Kampania prezydencka przed wyborami zaplanowanymi na 28 czerwca jest krótka i intensywna. Wszyscy kandydaci zabiegają o nowe głosy poparcia. W kampanię Rafała Trzaskowskiego zaangażował się dyrektor warszawskiego Teatru 6.piętro, aktor Michał Żebrowski. Na swoim Instagramie zamieścił filmik, w którym przytwierdza baner kandydata KO do fasady swojego domu na Podhalu.

Żebrowski na zamieszczonym w piątek nagraniu pozuje z wkrętarką, którą przytwierdza baner Trzaskowskiego do balustrady piętra swojego domu. Wpis opatrzył m.in. hashtagami #trzaskamybanery i #trzaskowski2020. "Komu przywiercić?" - napisał aktor.

 

Kilka dni wcześniej zamieścił na Instagramie zdjęcie ze swoją żoną Aleksandrą, na którym trzymają listę z zebranymi przez nich podpisami poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komu przywiercić? #trzaskamybanery #tenbanermaznaczenie #trzaskowski2020 @trzaskowskirafal

Post udostępniony przez Michał Żebrowski (@zebrowski.michal)

 

"Moja mama też zawiesiła u siebie na płocie" - odpisała w komentarzu pod filmem aktorka Barbara Kurdej-Szatan.

 

Wpis Żebrowskiego po kilku godzinach od publikacji miał ponad 400 komentarzy, wśród których pojawiły się zarówno głosy poparcia dla Trzaskowskiego, jak i dla innych kandydatów. Niektórzy internauci wyrazili jednak niezadowolenie, że aktor zaangażował się w politykę.

 

Koledzy ze szkolnej ławki

 

Dla fanów aktora ta niewypowiedziana deklaracja nie powinna być dużym zaskoczeniem. Michał Żebrowski w przeszłości angażował się już w inne kampanie Rafała Trzaskowskiego: w 2009 roku przed wyborami do Parlamentu Europejskiego czy w 2015 roku, kiedy Trzaskowski kandydował na posła.

 

 

"Wszyscy mi to odradzają, wszyscy. Ludzie w teatrze, znajomi, rodzina, wszyscy pytają się: po co ci to poparcie Trzaskowskiego, po co ty chcesz to zrobić? Kogo to obchodzi, że znasz Rafała od dziecka, siedziałeś z nim w ławce, że jest najlepszy, zna pięć języków, ma doktorat i z dziada pradziada pochodzi z Krakowa" - mówił Żebrowski w żartobliwym spocie Trzaskowskiego z 2015 roku, który był utrzymany w konwencji nieformalnej rozmowy między mężczyznami.

bia/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie