Prezydent: małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny - to żelazna zasada

Polska
Prezydent: małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny - to żelazna zasada
PAP/Maciej Kulczyński
Andrzej Duda w Trzebnicy

Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny; to są żelazne zasady, które w Polsce muszą być przestrzegane; jestem tego gwarantem - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda, podczas spotkania z mieszkańcami Trzebnicy (woj. dolnośląskie).

Prezydent zwracał uwagę, że Konstytucja gwarantuje rodzinie ochronę państwa. - Macierzyństwo, rodzicielstwo, małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. To są żelazne zasady, które w Polsce muszą być przestrzegane. Ja jestem tego gwarantem, a nie pseudoobrońcy Konstytucji, którzy dzisiaj krzyczą, żeby ją łamać. Chcą dopuścić do tego, że w tych punktach będzie łamana, bo czytają ją tylko tam, gdzie jest im wygodnie - oświadczył Andrzej Duda.

 

"Żeby nikt nie wpychał dzieciom obcej ideologii"

 

Podkreślał, że "rodzice mają prawo wychowywać dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami". - Rodzice mają prawo chronić dzieci przed zagrożeniem, żeby nikt nie wpychał im obcych ideologii wtedy, gdy są poza domem, gdy są w szkole czy w innych miejscach - przekonywał prezydent.

 

ZOBACZ: Biedroń: prezydent walczy z "ideologią LGBT", a nie walczy z przemocą w rodzinie

 

Stwierdził przy tym, że te przepisy Konstytucji "nikogo nie wyróżniają, są jednakowe dla wszystkich - wierzących i niewierzących". - Jeżeli ktoś nie wyznaje danych idei, to ma prawo do obrony swojego dziecka przed tego typu wpływami. Stoję jako gwarant tych praw - zadeklarował.

 

Dlatego - jak mówił Duda - zgodnie ze swoimi przekonaniami przedstawił Kartę Rodziny. - Według mnie to jest prawdziwa obrona rodziny, takiej jaka jest ukształtowana naszą tradycją, dzięki której przetrwaliśmy najtrudniejsze momenty w naszych dziejach - skwitował prezydent.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie