Biedroń: prezydent walczy z "ideologią LGBT", a nie walczy z przemocą w rodzinie

Polska
Biedroń: prezydent walczy z "ideologią LGBT", a nie walczy z przemocą w rodzinie
Polsat News
Robert Biedroń w "Gościu Wydarzeń"

- Prezydent Andrzej Duda walczy z "ideologią LGBT+", a nie walczy z przemocą w rodzinie, z ubóstwem, biedą, bezrobociem. To są rzeczy realne - powiedział w "Gościu Wydarzeń" kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Jak podkreślił, ludzie nie chcą, żeby prezydent zajmował się dzieleniem Polaków.

Prowadząca program Dorota Gawryluk zapytała Roberta Biedronia o to, co kandydat Lewicy zrobi, żeby wejść do II tury wyborów prezydenckich.

 

Kandydat Lewicy podkreślił, że "wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie". - Kandydaci do II tury zmieniają cię do dwa tygodnie - wskazał.

 

Biedroń przypomniał swoje propozycje programowe, w tym tanie mieszkania na wynajem, naprawę służby zdrowia, równouprawnienie, rozdział państwo od Kościoła i czyste powietrze.

 

ZOBACZ: Kampania wyborcza. Wiemy ile pieniędzy zebrał Szymon Hołownia

 

- Każdy kandydat walczy o to, żeby zająć dobrą pozycję. Ja też będę walczył o to, żeby godnie reprezentować Lewicę - podkreślił.

 

"Ksenofobiczna prawica i Platforma dulszczyzny" 

 

Na uwagę, że to Rafał Trzaskowski (KO) stał się "kandydatem LGBT", Biedroń podkreślił, że to on jest jedynym lewicowym i postępowym kandydatem w tych wyborach. - PO chowa głowę w piasek, zawsze tak było - dodał.

 

Biedroń zadeklarował, że będzie walczył o wartości bliskie jego ugrupowaniu. - Kto ja nie Lewica ma o to walczyć - pytał.

 

- Prezydent Andrzej Duda walczy z "ideologią LGBT+", a nie walczy z przemocą w rodzinie, z ubóstwem, biedą, bezrobociem. To są rzeczy realne. Jak jeżdżę po Polsce, to o tym mówią ludzie. Ludzie nie chcą, żeby prezydent się zajmował dzieleniem Polaków, bo reprezentuje ksenofobiczną, prawicową stronę, a z kolei PO reprezentuje Platformę dulszczyzny, chowa głowę w piasek - powiedział Biedroń.

 

WIDEO: Robert Biedroń w "Gościu Wydarzeń"

  

"Karta rodziny"

 

W środę prezydent Andrzej Duda podpisał zobowiązanie "Karta rodziny". To zbiór zasad, którymi, jak zadeklarował, będzie się kierował, podejmując decyzje o podpisywaniu ustaw uchwalanych przez parlament.

 

"Karta rodziny" zakłada wsparcie finansowe dla rodzin, obronę instytucji małżeństwa, ochronę dzieci przed "ideologią LGBT", wsparcie dla seniorów i rynek pracy przyjazny rodzinie. W dokumencie tym podkreślono, że państwo polskie "ma obowiązek czynić wszystko, by wspierać i chronić rodzinę zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak i społecznym", a polska rodzina "musi mieć zapewnione godne warunki do życia, bez obaw o biedę czy zagrożenie niszczącymi ją ideologiami".

 

Karta zobowiązuje prezydenta do utrzymania wszystkich prorodzinnych programów, które zostały wprowadzone podczas prezydentury Dudy, i dbanie o ich rozwój.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie