Kaczyński o "kompromisie aborcyjnym": trzeba to naprawić

Polska
Kaczyński o "kompromisie aborcyjnym": trzeba to naprawić
Polsat News
"Kwestia eugeniczna została niewłaściwie ukształtowana i to trzeba naprawić. To mój osobisty pogląd" - oświadczył lider PiS

- Kwestia eugeniczna w kompromisie aborcyjnym została niewłaściwie ukształtowana i to trzeba naprawić - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Dodał też, że w PiS nie ma w tej kwestii dyscypliny partyjnej, gdyż "jest to sprawa sumienia".

Kaczyński zapytany o zmiany w prawie dotyczące aborcji stwierdził, że może mówić tylko we własnym imieniu, gdyż w tych sprawach nie ma w PiS dyscypliny partyjnej. - Jeżeli jakieś sprawy staną, a być może staną w parlamencie, to decyzja każdego z posłów i senatorów będzie decyzją indywidualną - powiedział.

 

ZOBACZ: Prezydent: małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny - to żelazna zasada

 

Jego zdaniem w Polsce popełniono błąd w "kompromisie aborcyjnym". - Kwestia eugeniczna została niewłaściwie ukształtowana i to trzeba naprawić. To mój osobisty pogląd - oświadczył lider PiS.

 

Przyznał, że liczy, iż Trybunał Konstytucyjny rozwiąże tę sprawę. - To moja nadzieja, nic więcej - wyjaśnił. - Sam będę głosował za tego rodzaju rozwiązaniami. Jak będą głosowali moje koleżanki, koledzy - nie wiem. To jest sprawa sumienia, której nie można rozstrzygać w ramach dyscypliny partyjnej - zadeklarował.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie