"Gdyby Bosak nie dostał się do II tury, trzeba będzie zagryźć zęby". Wilk zdradził na kogo zagłosuje

Polska
"Gdyby Bosak nie dostał się do II tury, trzeba będzie zagryźć zęby". Wilk zdradził na kogo zagłosuje
facebook.com/JacekWilkPL
Według Wilka, największym problemem Polski jest „dyktatura większości".

Gdyby kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak nie dostał się do drugiej tury wyborów prezydenckich, to trzeba będzie zagryźć zęby i zagłosować na Rafała Trzaskowskiego – powiedział w piątek polityk Konfederacji Jacek Wilk. Później zapewnił, że to jego prywatne zdanie, a nie rekomendacja ugrupowania. "Szanse Bosaka rosną i o to walczymy" - zapewnił.

Wilk pytany był w piątek w radiu TOK FM, co zrobi Konfederacja w sytuacji niedostania się do II tury ich kandydata, czyli Krzysztofa Bosaka. Czy postawi na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, czy na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. - Moim zdaniem, będziemy stawać przed klasycznym wyborem mniejszego zła – odpowiedział były poseł.

 

ZOBACZ: Premier Morawiecki dla polsatnews.pl: ponad 700 mld zł z UE może wesprzeć nasz budżet

 

Według niego, największym problemem Polski jest „dyktatura większości, czyli rozkwit demokracji w wykonaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego”. - Rafał Trzaskowski, przy wszystkich jego wadach i szczerze mówiąc absolutnie nie jest to człowiek z mojej bajki, ale ma niestety jedną zaletę niekwestionowaną, która może być cenna w tych okolicznościach, mianowicie może tę dyktaturę wetować – podkreślił Wilk.

 

"Nie będzie innej opcji, nie będzie innego wyjścia"

 

- Wobec tego, moim zdaniem, nie będzie innej opcji, nie będzie innego wyjścia, jak tylko zagryźć zęby i przekreślić obecnie rządzącego nam, obecnie panującego Andrzeja Dudę, gdyż jest on tylko notariuszem tego, co robi obóz rządzący i postawić krzyżyk przy Rafale Trzaskowskim. Z tego powodu, że on, przy wszystkich swoich wadach i mimo że jest kandydatem absolutnie dla mnie niedobrym, jednak będzie miał możliwość wetowania tego wszystkiego, co będzie przychodziło z Sejmu – oświadczył Wilk.

 

ZOBACZ: Podpisanie "Karty rodziny". Bosak twierdzi, że to postulaty Konfederacji

 

Do tych słów odniósł się w piątek w jednym z komentarzy na Twitterze poseł KO Cezary Tomczyk. „Brawo Jacek Wilk. Trzeba skończyć z czasem populistów” – napisał. 

 

Później poseł Konfederacji ocenił, że "jest bezczelną manipulacją" mówienie, że "Konfederacja daje jakiekolwiek rekomendacje ws II tury wyborów".  "Z każdym dniem szanse na wejście do II tury przez K. Bosaka wyraźnie rosną i o to teraz walczymy!" - podkreślił. 

 

 

 

msl/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie