4-latek w bieliźnie na ulicy. Rodzice przyszli go odebrać - kompletnie pijani

Polska
4-latek w bieliźnie na ulicy. Rodzice przyszli go odebrać - kompletnie pijani
KPP Kętrzyn
Pijani rodzice przyszli po 4-latka na komendę. Rodzice 7-latka spali, mieli 3 i 4 promile

4-latek spacerował po Kętrzynie ubrany jedynie w koszulkę, bieliznę i buciki. Zauważył go policjant. Kiedy dotarł do mieszkania chłopca, znalazł śpiących pijanych rodziców. W pobliskim Mrągowie interwencja w jednym z mieszkań zakończyła się przekazaniem do pogotowia opiekuńczego innego dziecka - 7-latka znalezionego poza domem. Jego matka miała 4, a ojciec 3 promile.

Policjanci wyjaśniają okoliczności samotnego spaceru 4-latka po ulicach Kętrzyna (woj. warmińsko-mazurskie). Informację o chłopcu, który tylko w koszulce i bieliźnie biega w okolicach skrzyżowania ul. Mazurskiej z ul. Sikorskiego przekazał policjantom w czwartek parę minut przed godz. 17:00 dzielnicowy, który przebywał był po służbie.

 

Rodzice zgłosili się po 4-latka. Oboje pijani

 

Chłopiec, którego zauważył był zdezorientowany i wystraszony, nie potrafił wskazać gdzie mieszka. Funkcjonariusz zaopiekował się chłopcem do czasu przyjazdu patrolu. Jak się okazało, 4-latkiem miała opiekować się starsza siostra, kiedy to rodzice malca ucinali sobie drzemkę po wypiciu znacznej ilości alkoholu.

 

ZOBACZ: 3-latek bez butów błąkał się po ulicach Ełku

 

Chłopiec miał wykorzystać nieobecność siostry i wyjść z mieszkania. Po dłuższym czasie od interwencji do komendy zgłosił się 45-letni ojciec dziecka. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że pił alkohol wraz z matką dziecka, po czym oboje poszli spać i był przekonany, że syn jest pod opieką starszej siostry. 45-latej był kompletnie pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie. 42-letnia matka dziecka, która również dotarła do komendy, również miała blisko 2 promile.

 

Chłopiec trafił pod opiekę pełnoletniej siostry. O zdarzeniu poinformowano sąd rodzinny i nieletnich.  

 

7-latek na podwórku, a w domu rodzicie: 4 i 3 promile

 

Do podobnego zdarzenia doszło również w czwartek w Mrągowie. Policjanci po godz. 20:00 otrzymali informację, że pijani rodzice nie opiekują się 7-letnim dzieckiem. Chłopiec biegał po podwórku. Mundurowi zastali w mieszkaniu rodziców. Matka dziecka miała ponad 4 promile alkoholu w organizmie, a ojciec blisko 3.

 

ZOBACZ: Pijana matka spacerowała z niemowlakiem. Grozi jej pięć lat więzienia

 

Bardzo zaniedbane przekazano do pogotowia opiekuńczego. W tym przypadku o zdarzeniu również poinformowano sąd rodzinny i nieletnich. 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie