Uciekając tyłem z zasadzki, potrącił rowerzystę. Przejęcie tabletek wartych ćwierć miliona [ZDJĘCIA]

Polska
W aucie było 8200 tabletek ecstasy.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali w zasadzce 28-letniego mężczyznę, który przewoził w samochodzie ponad 8 tysięcy tabletek zawierających MDMA. W czasie akcji zatrzymany został także inny kierowca, który podczas ucieczki przed policjantami spowodował wypadek i próbował staranować radiowóz.

Grodziscy kryminalni ustalili, że na terenie powiatu przebywają mężczyźni, którzy mogą mieć nielegalne substancje w samochodzie. Policjanci ustalili, że podejrzane osoby przebywają w Milanówku. Po krótkiej obserwacji jednej z posesji kryminalni zauważyli dwa wyjeżdżające z niej samochody. Auta pojechały w przeciwnych kierunkach.

 

Uciekał tyłem, potrącił rowerzystę

 

Podjęto próbę zatrzymania Range Rovera. Kierowca nie zareagował na wydane przez policjantów polecenie zatrzymania auta i zaczął uciekać jadąc do tyłu. W czasie agresywnego manewru nie zwracał uwagi na innych użytkowników. Potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę i nadal uciekał. Gdy funkcjonariusze zablokowali mu wyjazd nieoznakowanym radiowozem, próbował uniknąć zatrzymania, uderzając w auto policjantów. 24-latek został jednak zatrzymany.

 

ZOBACZ: 16-latka walczy o życie. Pijany kierowca staranował auto z rodziną [NAGRANIE WYPADKU]

 

Po drugiej stronie ulicy kolejna policyjna załoga czekała już na kierującego fordem. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu jego auta potwierdziły się informacje kryminalnych. Na tylnym siedzeniu samochodu funkcjonariusze znaleźli torbę wypełnioną dużą ilością podejrzanych tabletek. Przedmioty zostały zabezpieczone, a przewożący je 28-latek trafił do celi grodziskiej komendy.

 

Worek wypełniony tabletkami ecstasy

 

Po zbadaniu substancji okazało się, że mężczyzna posiadał w samochodzie ponad 8200 tabletek zawierających MDMA czyli ecstasy. 28-letni mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przez grodziskich kryminalnych tabletek wynosi około 250 tysięcy złotych.

 

ZOBACZ: Gigantyczny przemyt kokainy i marihuany. Blisko 15 ton o wartości niemal pół miliarda dolarów

 

Sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Drugi z mężczyzn usłyszał zarzut zastosowania przemocy w celu przerwania zatrzymania oraz spowodowania wypadku drogowego. Decyzją prokuratora kierowca Range Rovera został objęty dozorem policji.

 

Stołeczna komenda poinformowała o zatrzymaniach w piątek.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie