Galopujące konie w centrum królewskiego miasta. Zaskoczenie przechodniów i kierowców [WIDEO]

Polska
Galopujące konie w centrum królewskiego miasta. Zaskoczenie przechodniów i kierowców [WIDEO]
Krakowska Policja
Konie zostały złapane przez policjantów.

Policjanci i strażnicy miejscy zostali wezwani przez zdezorientowanych kierowców, gdy w ścisłym centrum Krakowa zauważyli oni parę koni galopujących przez skrzyżowania. Zwierzęta biegły przez Aleje Trzech Wieszczów wprawiając w zaskoczenie przechodniów. Funkcjonariusze pojechali zwierzętami w rejon ulicy Czarnowiejskiej i wykorzystując moment, że konie się zatrzymały, złapali je.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odebrał zgłoszenie dotyczące dwóch koni biegających w rejonie Alej Trzech Wieszczów w środę około godz. 8:00. Widok galopujących rumaków zaskoczył kierowców i pieszych.

 

Polowanie na wierzchowce

 

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci ze sztabu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy wspólnie ze strażnikami miejskimi namierzyli spłoszone zwierzęta.

 

ZOBACZ: Turyści dokarmiali koniki polskie. Zwierzęta zachorowały

 

Funkcjonariusze pojechali za galopującymi końmi w rejon ulicy Czarnowiejskiej. Wykorzystując moment, że konie się zatrzymały, podeszli i złapali je.

 

Policjanci uspokoili zwierzęta i zaczekali na przyjazd pracownika jednej z pobliskich stadnin. Zwierzęta zostały przekazane do stadniny, gdzie miały zaczekać do momentu ustalenia ich prawowitego właściciela.

 

Konie uciekły przez dziurę w płocie

 

Funkcjonariusze dowiedzieli się, że zwierzęta należą do właściciela jednej ze stadnin usytuowanej w zachodniej części Krakowa. Zwierzęta zostały tam przekazane całe i zdrowe. Ustalono, że konie wydostały się ze stadniny przez uszkodzone ogrodzenie.

 

Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów.

 

Krakowska policja udostępniła nagranie z galopującymi przez centrum miasta końmi w mediach społecznościowych.

 

 

 

 

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie