Co z organizatorami zagranicznych wycieczek? Odpowiada wiceminister rozwoju

Polska
Co z organizatorami zagranicznych wycieczek? Odpowiada wiceminister rozwoju
Twitter/ GutMostowy
Wiceminister rozwoju zaznaczył, że resort nie wyklucza wsparcia organizatorów wycieczek zagranicznych

- Nie wykluczamy jakiejś formy wsparcia branży turystycznej zajmującej się zagranicznymi podróżami - poinformował w środę w Polsat News wiceszef resortu rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Zastrzegł jednak, że nie może ona liczyć np. na dopłaty do zagranicznych wyjazdów.

Wiceminister rozwoju w środę był pytany w Polsat News o ewentualną pomoc dla przeżywającej szczególne trudności branży turystycznej zajmującej się zagranicznymi wycieczkami.

 

ZOBACZ: Kolejne kraje europejskie otwierają swoje granice dla turystów

 

- Zdajemy sobie sprawę, że ten sektor branży turystycznej rzeczywiście jest zamknięty na klucz. Chcielibyśmy pomóc i nie wykluczamy, że jakieś formy wsparcia znajdziemy - powiedział przedstawiciel MR.

 

"Był początek rozmów"

 

Jak informował na Twitterze resort rozwoju, w środę w siedzibie ministerstwa odbyło się spotkanie z branżą turystyczną, w którym brała udział wicepremier Jadwiga Emilewicz oraz Gut-Mostowy.

 

 

Wiceminister komentując przebieg tego spotkania wskazał, że to "był początek rozmów", ale - jak podkreślił - branża wyjazdowa nie będzie mogła liczyć na to, że "dofinansujemy wyjazdy zagraniczne bezpośrednio". - Może znajdziemy inne formy wsparcia dla tych firm turystycznych, które utraciły całkowicie swoich klientów na wyjazdy zagraniczne - dodał.

 

Turystyka "świeci się na czerwono"

 

Gut-Mostowy przyznał, że przedstawiciele branży turystycznej mierzą się także z problemem uzyskiwania kredytów w bankach. Jego zdaniem, sytuację mogłyby trochę poprawić dodatkowe gwarancje.

 

ZOBACZ: Branża turystyczna apeluje o jak najszybsze otwarcie granic

 

- Branża turystyczna już od kilku tygodni mówi, że w bankach turystyka "świeci" się na czerwono. W moim osobistym przekonaniu stworzenie dodatkowych instytucji gwarantujących takie trudne kredyty dałoby możliwość, aby te banki może ten kolor czerwony zamieniłyby na kolor żółty - powiedział wiceminister.

ac/zdr/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie