Posłanka Lewicy rozczarowana posłem KO. "Jesteście taką samą prawicą jak PiS"

Polska
Posłanka Lewicy rozczarowana posłem KO. "Jesteście taką samą prawicą jak PiS"
Polsat News
Gośćmi "Debaty Dnia" byli: Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Anna Milczanowska (PiS), Arkadiusz Myrcha (KO) i Michał Wypij (Porozumienie)

- Jestem rozczarowana moim kolegą Arkiem Myrchą, z mojego rodzinnego Torunia. Nie odpowiedział na pytanie, czy Rafał Trzaskowski jest za równością, aby homoseksualiści mogli również zawierać związki małżeńskie - mówiła w "Debacie Dnia" Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica). Poseł Myrcha (KO), pytany o stanowisko swojego ugrupowania ws. małżeństw jednopłciowych, mówił z kolei o związkach partnerskich.

Grzegorz Jankowski pytał dziś swoich gości o podpisanie przez Andrzeja Dudę "Karty Rodziny" oraz słowa prezydenta, że nie godzi się na adopcję dzieci przez pary homoseksualne, a małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.

 

W trakcie dyskusji Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica) przyznała, że jest zawiedziona posłem KO Arkadiuszem Myrchą. - Nie odpowiedział na pytanie, czy Rafał Trzaskowski (kandydat KO na prezydenta - red.) jest za równością, aby homoseksualiści mogli również zawierać związki małżeńskie - mówiła.

 

- Wy w PO jesteście dokładnie taką samą prawicą jak PiS i Porozumienie. Boicie się powiedział wprost, że równość to równość, a miłość to miłość - dodała.

 

ZOBACZ: Czy Trzaskowski zgadza się na adopcję przez pary homoseksualne? Ważna deklaracja

 

"Reguły adopcji dzieci są ściśle określone"

 

Myrcha odpowiedział, że "równość wszystkich obywateli wobec prawa jest zagwarantowana w konstytucji". Pytany przez prowadzącego program o stosunek do małżeństw jednopłciowych odpowiedział: "Związki partnerskie to jest coś, o czym powinniśmy dzisiaj rozmawiać".

 

- To dzisiaj, tak jak w wielu innych państwach Europy, powinno być ukłonem w stosunku do osób, które nie chcą żyć w związku małżeńskim - dodał.

 

WIDEO: Fragment programu "Debata Dnia"

  

Poseł KO został poproszony, aby zadeklarował: "tak" czy "nie" dla małżeństw jednopłciowych i adopcji dzieci przez takie pary. - Mamy ściśle określone reguły przysposabiania dzieci i tutaj na tym tle nie mamy żadnych postulatów - odpowiedział.

 

- Z czułością przyglądam się dyskusji o seksie i zarzutom kto się bardziej czy mniej czerwieni podczas tej debaty. Żałuję, że tego czasu antenowego nie przeznaczamy na debatę o ochronie zdrowia, jak wyciągnąć polską szkołę z kryzysu i jak wspierać samorządy - dodał poseł KO.

zdr/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie