"Nieprzewidywalne wyniki kuracji". Nowe informacje o zdrowiu Schumachera

Świat
"Nieprzewidywalne wyniki kuracji".  Nowe informacje o zdrowiu Schumachera
Polsat News
Do wypadku Michaela Schumachera na nartach doszło 29 grudnia 2013 roku.

Włoski kardiolog profesor Philippe Menasche potwierdził, że w najbliższych dniach siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Niemiec Michael Schumacher przejdzie kolejny przeszczep komórek macierzystych. Pierwszy zabieg wykonał w ubiegłym roku ten sam kardiochirurg. "Celem zabiegu jest regeneracja układu nerwowego Michaela" – wyjaśnił Menasche.

Inny znany włoski lekarz neurochirurg dr Nicola Acciari potwierdził, że były kierowca Ferrari i Mercedesa cierpi aktualnie także na atrofię mięśni i osteoporozę.

 

- W ciągu ostatnich lat nauka poczyniła ogromny postęp, ale to i tak nie zmienia faktu, że nadal niewiele wiemy o ludzkim mózgu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie wyniki da drugi etap kuracji – wyjaśnił Acciari.

 

Rodzina nie udziela żadnych informacji

 

Do wypadku Michaela Schumachera na nartach doszło 29 grudnia 2013 roku, na kilka dni przed jego 45. urodzinami. Jeżdżąc we francuskim Meribel kierowca uderzył głową o skałę. Od razu został przewieziony do szpitala w Grenoble, gdzie lekarze stwierdzili, że jego stan jest krytyczny.

 

ZOBACZ: Schumacher przewieziony ze Szwajcarii na Majorkę. Ma wypocząć w luksusowej willi

 

We wrześniu 2014 roku Schumacher został przewieziony do swojej posiadłości w Gland w Szwajcarii.

 

Rodzina nie udziela żadnych informacji o stanie jego zdrowia. Ostatnio odwiedził go przyjaciel Brazylijczyk Felipe Massa, ale on także – na jej prośbę – nie ujawnił żadnych informacji o obecnym stanie zdrowia utytułowanego Niemca. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie