Schumacher przewieziony ze Szwajcarii na Majorkę. Ma wypocząć w luksusowej willi

Świat
Schumacher przewieziony ze Szwajcarii na Majorkę. Ma wypocząć w luksusowej willi
Wiki Commons/Mark McArdle/CC BY-SA 2.0

Były kierowca Formuły 1, siedmiokrotny mistrz świata Niemiec Michael Schumacher, który w 2013 roku uległ poważnemu wypadkowi narciarskiemu, został przewieziony ze Szwajcarii na Majorkę, gdzie jego żona Corinna w lipcu kupiła luksusową willę - ujawnił szwajcarski magazyn "L'Illustre".

O stanie zdrowia Schumachera oficjalnie nadal niewiele wiadomo, bowiem rodzina i otoczenie byłego kierowcy uważa, że jest to ich sprawa osobista i unika udzielania jakichkolwiek informacji na ten temat.

 

"Wymaga stałej opieki"

 

Rodzina Schumacherów od 2002 roku mieszka w mieście Gland w Szwajcarii, gdzie słynny kierowca wyścigowy był także przez cały czas po wypisaniu ze szpitala. Według nieoficjalnych informacji stan jego zdrowia nie poprawia się, zawodnik wymaga stałej, 24-godzinnej opieki.

 

Informację o tym, że został przewieziony na Majorkę potwierdziła Katja Rouarch, burmistrz miasta Andratx, gdzie znajduje się nowa posiadłość Schumacherów. "Mogę to oficjalnie potwierdzić, wszystko jest już przygotowane" - powiedziała.

 

Willę na Majorce żona kierowcy kupiła za 30 milionów euro od prezesa Realu Madryt Florentino Pereza - ujawniły

niemieckie media.

 

Perez przestał przyjeżdżać na Majorkę

 

Jak informuje "L'Illustre", posiadłość składa się z rezydencji głównej o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych i ogrodu mającego 15 tysięcy metrów. Są tam dwa baseny, oddzielne pawilony dla personelu i gości oraz lądowisko dla śmigłowca. Cała posiadłość jest ogrodzona wysokim murem, co zapewnia dodatkową ochronę przed paparazzi.

 

Obiekt został zakupiony przez Pereza w 2005 roku. Po śmierci żony - Marii w 2012 roku szef madryckiego klubu przestał przyjeżdżać na Majorkę i w 2017 roku wystawił dom na sprzedaż.

 

Corinna Schumacher nie zamierza jednak rezygnować ze stałego miejsca zamieszkania w Gland, gdzie jest dom przystosowany do potrzeb opieki nad jej mężem. Posiadłość na Majorce ma być tylko miejscem wakacyjnego odpoczynku dla rodziny i przyjaciół.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie