Budowlańcy znów zablokowali zakopiankę. Wykonawca twierdzi, że nie zlecał robót

Polska
Budowlańcy znów zablokowali zakopiankę. Wykonawca twierdzi, że nie zlecał robót
Polsat News
To drugi protest podwykonawców na "zakopiance"

- Zakopianka została zbudowana, ale nikt za nią nie zapłacił - mówił reporterce Polsat News jeden z protestujących podwykonawców. Na około godzinę zablokowano przejazd, używając m.in. ciężarówek. Tłumaczono, że od wielu miesięcy nie mogą porozumieć się z generalnym wykonawcą, który twierdzi, że nie wydawał im zleceń.

Na zakopiance protestowało w środę od godz. 11 kilkunastu podwykonawców odcinka między Lubieniem a Naprawą. Tirami, ciężarówkami i koparkami stanęli w poprzek drogi, uniemożliwiając przejazd innym kierowcom. 

 

ZOBACZ: Koniec z "wyścigami słoni". Kamery na A2

 

Na pojazdach zawiesili transparenty z napisami: "Jak to się stało, że za budowę państwowej drogi podwykonawcom się nie wypłacało?" oraz "Robota wykonana, odebrana, niezapłacona".

 

20 poszkodowanych przedsiębiorstw

 

- To drugi raz, gdy wychodzimy na tę drogę, więc pokazaliśmy już, że została ona zbudowana, ale nikt za nią nie zapłacił. Obiecano nam rozmowy i rozwiązanie problemów, ale nic się nie ruszyło - mówił Polsat News Robert Zieja z firmy Grab-Bet.

 

WIDEO: Protest podwykonawców. Relacja reporterki Polsat News Agnieszki Molędy

  

Dodał, że poszkodowanych jest około 20 firm. - Schemat działania był taki sam. W naszym przypadku płatności nie uregulowano od sierpnia. W tym roku nie wystawialiśmy już faktur, bo nas na to nie stać - tłumaczył.

 

Z protestującymi spotkał się przedstawiciel GDDKiA

 

Zdaniem tego podwykonawcy, z generalnym wykonawcą "nie ma rozmowy od listopada". - Nie można się spotkać. W odpowiedzi na pisma, dostaliśmy zwroty faktur "bez księgowania" na koniec roku z pismem, że "ilości potwierdzają, ale nie zamówili naszych robót" - powiedział Zieja. 

 

ZOBACZ: Zadłużeni taksówkarze. Pandemia tylko pogorszyła sytuację

 

Tuż przed południem protestujący negocjowali z przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ostatecznie, około godz. 13, blokada zakopianki zakończyła się.

wka/msl/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie