Plakaty z ministrem Szumowskim. Policja zatrzymała drugą osobę

Polska
Plakaty z ministrem Szumowskim. Policja zatrzymała drugą osobę
PAP/Wojciech Olkuśnik
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

- Policjanci zatrzymali kolejną osobę w związku z włamaniami do wiat przystankowych w Warszawie – poinformowała we wtorek wieczorem Komenda Stołeczna Policji. Chodzi o rozwieszanie plakatów uderzających w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Jak przekazała we wtorek wieczorem KSP na Twitterze, policjanci zatrzymali kolejną osobę w związku z włamaniami do wiat.

 

Do 10 lat więzienia

 

"Czynności prowadzone są w związku z zawiadomieniem złożonym przez spółkę AMS. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" – napisała KSP.

 

 

Zatrzymany to dziennikarz?

 

W poniedziałek wieczorem stołeczni policjanci zatrzymali kobietę, która może mieć związek z rozwieszaniem w Warszawie plakatów uderzających w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Chodzi o plakaty "Ewangelia wg Łukasza Sz."

 

Po tym incydencie, w specjalnym komunikacie, warszawski ratusz zapewnił, że po otrzymaniu informacji o plakatach podjęto natychmiastowe kroki w celu wyjaśnienia sprawy. "Sprzeciwiamy się mowie nienawiści i tego typu nielegalnym działaniom" - podkreślono.

 

- Miasto wystąpiło do spółki o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, operator wiat przystankowych – spółka AMS poinformowała miasto, że zawieszone plakaty to nielegalna akcja, na którą nie wydano zgody - przekazała wówczas rzecznik stołecznego ratusz Karolina Gałecka.

 

Jak podaje nieoficjalnie tvp.info druga zatrzymana osoba to dziennikarz związany z "Gazetą Wyborczą", były działacz Obywateli RP.

pgo/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie