Znaleziono skrzynię ze skarbem wartym ponad milion dolarów

Świat
Znaleziono skrzynię ze skarbem wartym ponad milion dolarów
Pixabay/ nockewell1
Forrest Fenn, 89-letni obecnie kolekcjoner antyków, ukrył wykonaną z brązu skrzynię w górach ponad dziesięć lat temu i zachęcił do szukania skarbu

W Górach Skalistych znaleziono skrzynię wypełnioną złotem, rubinami, szmaragdami, diamentami i innymi kosztownościami o wartości ponad miliona dolarów - poinformował w poniedziałek serwis internetowy BBC News.

Amerykanin Forrest Fenn, 89-letni obecnie kolekcjoner antyków, ukrył wykonaną z brązu skrzynię w górach ponad dziesięć lat temu i zachęcił do szukania skarbu.

 

W poszukiwaniach wzięły udział setki tysięcy ludzi. Niektórzy z nich porzucili pracę i przeznaczyli oszczędności całego życia na zlokalizowanie skrzyni. Podczas wypraw zginęło pięć osób.

 

"Mężczyzna ze wschodu"

 

W niedzielę Fenn ogłosił na swojej stronie internetowej, że skarb został odnaleziony przez mężczyznę "ze wschodu". Dodał, że skrzynia znajdowała się wśród bujnej roślinności i nie zmieniła lokalizacji od czasu, gdy została ukryta.

 

 

Powiedział też, że nie zna mężczyzny, który odnalazł skarb, ale do skrzyni dotarł on, kierując się wskazówkami w wierszu opublikowanym w autobiografii Fenna z 2010 r. Jako dowód znalazca wysłał Fennowi zdjęcie skarbu.

 

Oprócz rzadkich złotych monet i zabytkowej biżuterii Fenn włożył do skrzyni m.in. prekolumbijskie figurki zwierząt i starożytne chińskie twarze wyrzeźbione z jadeitu.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie