Nikt nie zgłosił się po wygraną. Fortuna przepadła

Świat
Nikt nie zgłosił się po wygraną. Fortuna przepadła
Flickr/Marco Verch
Zwycięzca loterii miał 180 dni na zgłoszenie się po wygraną

Zwycięzca brytyjskiej National Lottery nie zgłosił się po wygraną w regulaminowym terminie. Posiadacz szczęśliwego kuponu miał czas na ujawnienie się od 9 listopada ubiegłego roku. Ponieważ tego nie zrobił przez sześć miesięcy, pieniądze z wygranej - a był to milion funtów - przepadły.

Szczęśliwy los został zakupiony 9 listopada w Swindon. Zwycięzca miał do odebrania nagrodę w wysokości miliona funtów. Mimo sporej ilości gotówki, do tej pory nikt się po nią nie zgłosił. 

 

Czekali na zwycięzcę pół roku

 

Według regulaminu loterii, zwycięzca ma 180 dni na zgłoszenie się po wygraną. Ponieważ tego nie zrobił, pieniądze przepadły. 

 

ZOBACZ: Wygrali 100 mln funtów. On dalej będzie malował sufity, ona wróci do pracy w kiosku

 

- Poszukiwaliśmy osoby będącej właścicielem kuponu, aby wręczyć jej nagrodę. Niestety, potwierdzam, że właściciel kuponu nie zgłosił się po wygraną w terminie i w ten sposób stracił sporą sumę pieniędzy - powiedział Andy Carter z National Lottery, cytowany przez BBC. 

 

Loteria: "Apelujemy, grajcie online"

 

- W obecnej sytuacji oraz aby zapobiec powtórzeniu się ten tej niefortunnej sytuacji w przyszłości apelujemy do wszystkich graczy National Lottery, aby grali i sprawdzali swoje kupony online - dodał. Jak wyjaśnił, dzięki temu zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej przez internet.

 

Organizator loterii poinformował, że nieodebrana nagroda wraz z odsetkami trafi teraz do organizacji charytatywnych.

dk/hlk/ BBC, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie