Koronawirus nie ustępuje. Nowe zakażenia, kolejni zmarli na Covid-19

Polska
Koronawirus nie ustępuje. Nowe zakażenia, kolejni zmarli na Covid-19
PAP/EPA/SIMON DAWSON / POOL
Spośród województw, najwięcej przypadków koronawirusa stwierdzono na Śląsku

O 219 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce poinformował resort zdrowia w poniedziałek po godz. 10. Najwięcej spośród nich zanotowano w województwie śląskim. Ministerstwo przekazało też, że zmarło kolejne 4 osoby chore na Covid-19. Oznacza to, że liczba zakażeń SARS-CoV-2 w naszym kraju zwiększyła się do 26 780, a bilans zgonów wzrósł do 1 161.

Nowe zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce pochodzą z województw: śląskiego (151), świętokrzyskiego (40), opolskiego (8), wielkopolskiego (7), dolnośląskiego (6), podkarpackiego (3), lubelskiego (1), małopolskiego (1), podlaskiego (1) i warmińsko-mazurskiego (1).

 

 

 

Informacje o kolejnych zmarłych osobach, które chorowały na Covid-19, spłynęły ze Zgierza (82-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 87 i 80 lat) i Łańcuta (92-letnia kobieta). "Większość z nich miała choroby współistniejące" - przekazał resort zdrowia.

Ponad 80 tys. objętych kwarantanną

 

W szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem przebywa 1 881 osób - przekazało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Ponadto 82 921 osób objęto kwarantanną, a 19 703 ma nadzór epidemiologiczny. Z Covid-19 wyzdrowiało już 12 998 osób.

 

W niedzielę resort informował o łącznie 575 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. To o jedno mniej niż w sobotnim, rekordowym dotychczas bilansie. Łączna liczba wszystkich wykrytych z Polsce przypadków wzrosła wówczas do 26 561, a liczba zgonów z powodu Covid-19 do 1 157.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Dobowy bilans zakażeń blisko wczorajszego rekordu

 

W Polsce wykonano ponad 18,1 tys. testów na obecność koronawirusa - przekazano w niedzielę. Liczba ta jest zbliżona do tej z piątku (18,3 tys.), ale sporo niższa niż w sobotę (23,3 tys.).

 

"Wydarzenia" o chaosie na Śląsku

 

O godz. 9:30 w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zorganizowali konferencję prasową nt. sytuacji epidemicznej na Śląsku. Zwiększa się tam łączna liczba zakażeń zwłaszcza w rodzinach górniczych; ich suma dochodzi do progu 10 tys. stwierdzonych przypadków koronawirusa.

 

- Sytuacja na Górnym Śląsku jest trudna, wynika z efektu skali i błędów ludzkich - powiedział w Polsat News Grzegorz Hudzik, śląski wojewódzki inspektor sanitarny.

 

To jego reakcja na sobotni materiał "Wydarzeń" o chaosie w epicentrum epidemii, czyli m.in. zagubionych próbkach i sprzecznych wynikach testów na koronawirusa na Śląsku.

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie